1

Ağız Ülseri Bitkisel Tedavisi

Bu yazımızda sizlere ağız ülseri bitkisel tedavisi ile birlikte bitkisel aft tedavisinden söz etmeye çalışacağız. Ağız ülseri ile ilgili detaylı bilgileri sitemizin diğer bölümlerinde bulabileceğinizi belirterek, ağız ülseri bitkisel tedavisi, ve bitkisel aft tedavisi için neler önerebileceğimize birlikte bakalım:
Kekik: Ağız ülseri bitkisel tedavisi, ve bitkisel aft tedavisinde kullanılan kekiğin içeriğinde, pek çok mikrop öldürücü madde bulunmaktadır. Kekiği bitkisel aft tedavisi için kullanmayı düşünüyorsanız, çiğneyebilir, ya da kekik çayı yaparak, ağız ülseri bitkisel tedavisinde gargara yöntemini deneyebilirsiniz.
Ülser otu: Bitkisel aft tedavisinde kullanılan ülser otunun köklerini çiğnemek, ağız ülseri bitkisel tedavisi için oldukça faydalı etki göstermektedir.

Çay: Bitkisel aft tedavisi için kullanılabilecek olan çayın içeriğinde, ağız ülserine iyi gelebilecek pek çok madde bulunmaktadır. Bunun yanında, ağız ülseri bitkisel tedavisi için, adaçayı, anason, ve nane çaylarından da destek alabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.
Bal: Bitkisel aft tedavisi, ve ağız ülseri için kullanılacak olan balın, bin bir türlü derde deva olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bal, sadece ağız ülserinde değil, pek çok yara türünde etkilidir.
Sarımsak: Ağız ülseri bitkisel tedavisine katkı sağlayan sarımsak, antibiyotik etki gösterdiğinden dolayı, hem yaraların, hem de iltihaplanmaların iyileşmesinde kendisine önemli bir yer edinmiş bulunmaktadır.
Dut: Bitkisel aft tedavisinde kullanılması önerilen bir diğer şey de karadut şurubudur. Bir fincan karadut şurubunun, üç bardak su içerisine karıştırılması, ve elde edilen karışımla, günde beş ya da altı sefer gargara yapılması, ağız ülseri bitkisel tedavisinde katkı sağlamaktadır.
Nar: Ağız ülseri bitkisel tedavisinde kullanılabilecek olan dört tutam narı, dört bardak su içerisine ekleyerek karıştırın, ve yarım saat kaynatın. Daha sonra tülbentten geçireceğiniz narın süzülmesi işleminin sonrasında da bu su ile gargara yapın.
Böğürtlen: Ağız ülseri bitkisel tedavisi için kullanılması önerilen böğürtlen tarifi şu şekildedir: üç tutam böğürtlen yaprağı üç tutam su içerisinde yarım saat kaynatılır, ve daha sonra da süzülerek gargara şeklinde bitkisel aft tedavisi için kullanılmaktadır.
Hatmi: İki bardak suda kaynatılan üç tutam hatmi, soğuduktan sonra içerisine üç ya da dört damla da oksijenli su ilave edilir, ve bu karışım ile gargara yapılması, ağız ülseri bitkisel tedavisine önemli katkı sağlamaktadır.
Meşe: Meşe mazılarının toz haline getirildikten sonra ağız ülseri yaralarının üzerine konulması önerilmektedir.

admin

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.