0

Bitkisel Aft Tedavisi Ve Ağız Ülseri

Bu yazımızda sizlerle, bitkisel aft tedavisi, ağız ülseri tedavisi, ve aftöz stomatit tedavisi hakkındaki bilgilerimizi paylaşmaya çalışacağız. Bitkisel aft tedavisi ile, hayatınızı kabusa çeviren aftlardan kurtulup, gündelik yaşantınıza problemsiz bir şekilde devam edebilmeniz mümkün. Ağız ülseri tedavisi, ve aftöz stomatit tedavisi için bitkisel yöntemler sırasıyla şu şekildedir:
Bitkisel aft tedavisinde, size önereceğimiz ilk yöntem, biraz yakıcı bir etki göstermekle birlikte, ağız ülseri tedavisindeki bitkisel uygulamalardan bir tanesidir: Bir limon kesilerek, bir parçasının üzerine tuz ekelenir, ve bu tuzlu limonun, ağız içerisine sürülmesi gerekmektedir.

Aftöz stomatit tedavi yöntemlerinden bir diğeri ise, ağızın ayran ile çalkalanmasının gerekliliğine dayanmaktadır. Bitkisel aft tedavisinde etkin bir yöntem olduğuna inanılmaktadır.
Bitkisel aft tedavisinde denenebilecek bir diğer yöntem: kabartma tozu ile dişlerin fırçalanmasıdır. Daha sonra ise, ağız ülseri tedavisi için, su içerisine kabartma tozu konulup karıştırılarak gargara yapılması önerilmektedir.
Aftöz stomatit tedavi sırasında bol tüketilmesi gereken bir şey vardır ki o da: acı kırmızı biberdir.
Bitkisel aft tedavisinde, bir pamuğun üzerine sirke emdirilerek, aftın üzerine bu pamuğun uygulanması da tercih edilebilecek yöntemler arasında yer almaktadır.
Ağız ülseri tedavisinde değerlendirilebilecek bir diğer yöntem de, zencefilli su ile hazırlanan macundur. Bu macunun, aft tedavisinde, aft üzerine uygulanması önerilmektedir.
Aft tedavisi için değerlendirilebilecek bir diğer alternatif de, yabani kekik yağının, aft üzerine sürülmesidir.
Ağız ülseri tedavisi için portakal suyu ile yapılan gargaranın da yararlı etki göstereceği belirtilmektedir.
Aftöz stomatit tedavide, bal ile hindistan cevizi sütünün karıştırılıp, diş etlerine masaj yapılmasının da etkin sonuç vereceği bildirilmektedir.
Bitkisel aft tedavisinde denenebilecek bir diğer yöntem: nane yağının ağız içine sürülmesi gerektiğidir.
Ağız ülseri tedavisinde, gargara yapmak için gül suyunu da kullanabileceğiniz belirtilmektedir. Gül suyu ile yapılacak gargaranın üç ya da dört sefer tekrarlanması önerilir.
Bir bardak sıcak suyun içerisine eklenen bir çay kaşığı zerdeçal, ve yarım çay kaşığı kaya tuzu ile, günde üç sefer gargara yapılması önerilmektedir.
Bitkisel aft tedavisi için gerçekleştirmeniz gereken bir diğer uygulama: kişniş, ve çemen otunu suda kaynatıp, gargara için kullanmanızdır.
Aft tedavisinde papatya çayı içmenin de faydalı olduğu belirtilmektedir.
Ağız ülseri tedavisi için dişlerinizi soda ile de fırçalayabilirsiniz.
Aftöz stomatit tedavisi için, çiğ soğanın kesilip, yaraların üzerine uygulanması da, önerilen diğer yöntemlerdendir.
Bitkisel aft tedavisinde, kaynatılan eriğin suyunu alarak gargara yapmanız önerilmektedir.
Ağız ülseri tedavisinde ayrıca, bol bol yeşil biber yemeniz de önerilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.