0

Bitkisel Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere, Doğal diş macunu, ve bitkisel diş macunu için, doğal diş macunu nasıl yapılır, ve bitkisel diş macunu nasıl yapılır sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız. Doğal diş macunu yapımı, ve bitkisel diş macunu yapımı ile, doğal diş macunu tarifi önerilerimiz sayesinde, diş sağlığını, ve ağız bakımını daha kolay gerçekleştirebilirsiniz, ve doğal diş macununun bitkisel diş macunuolması dolayısı ile, içiniz daha rahat olur.
Doğal diş macunu, ve bitkisel diş macunu için ilk önerimizin malzemelerini paylaşalım:

İki tatlı kaşığı tuz
Bir yemek kaşığı karbonat
İki tatlı kaşığı rendelenerek kurutulmuş limon kabuğu, ya da portakal kabuğu…
Doğal diş macunu nasıl yapılır, ve bitkisel diş macunu nasıl yapılır sorularının yanıtları için doğal diş macunu yapımı, ve bitkisel diş macunu yapımı ile, doğal diş macunu tarifini sizlerle paylaşalım:
Bütün malzemelerin bir araya getirilmesi, ve toz halini alıncaya kadar havan ile dövülmesi gerekmektedir. Daha sonra ise, ağzı kapaklı cam bir kap içerisine konulur. Doğal diş macunu kullanılmak istendiğinde, nemlendirilmiş olan diş fırçası kap içerisine konulur, ve bitkisel diş macunu diş fırçasına alındıktan sonra, doğal diş macununun ağzı yeniden kapatılır.
Sözünü ettiğimiz doğal diş macunu yapımındaki bir diğer bitkisel diş macunu için gerekli malzemeler ise şu şekildedir:
Bir yemek kaşığı ezilmiş haldeki olgun çilek
Bir tatlı kaşığı karbonat…
Doğal diş macunu nasıl yapılır, ve bitkisel diş macunu nasıl yapılır sorularının yanıtı olan doğal diş macunu yapımı, ve bitkisel diş macunu yapımında ise, her iki malzemenin karıştırılması, ve sonrasında da doğal diş macununun kullanılması gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.