1

Diş Ağrısını Ne Keser?

Diş ağrısını ne keser, diş ağrısına ne iyi gelir, ve diş ağrısına iyi gelen bitkiler gibi konularda bilgi sahibi olacağınız yazımızda öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki diş ağrısı demek, insanların, yaşamlarını gerektiği gibi sürdürmeleri için gereksinim duydukları doğru beslenmeden mahrum kalmaları anlamına gelmektedir, ve kesinlikle istenmeyen durumlar arasında yer almaktadır. Önlenmesi mecburidir.
Diş ağrısını ne keser, diş ağrısına ne iyi gelir, ve diş ağrısına iyi gelen bitkiler gibi konulardan söz ederken öncelikle şunu belirtmeliyiz: diş ağrısını önlemek için, dişlerin gereksinim duyduğu kalsiyumu onlara sağlamamız gerekmektedir. Kan ile dişlere giden kalsiyumun yeterli olması gerekmektedir, aynı şekilde demirin de…

Diş ağrısını ne keser sorusunun yanıtları arasında ilk olarak kefen otundan söz etmemiz gerekmektedir. Kaynatılarak lapa haline getirilen kefen otunun, ağrıyan iltihaplı diş üzerine, lapasının konulması gerekmektedir. Bir süre iltihaplı dişin üzerinde bırakılan kefen otu lapası, iltihaplı diş üzerindeki iltihabı dişten çekecektir. Bir süre sonra ise, diş ağrısına iyi gelen bitkiler arasında yer alan kekiğin dişin üzerine konulması gerekir. Bu şekilde diş ağrısından kurtulmak olanaklıdır.
Diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de sarımsaktır. Diş ağrısını ne keser dediğimizde, ağrıyan dişin üzerine sarımsak koymamız önerilmektedir.
Diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtlarını araştırmaya devam ederken şu öneriyi de belirtmemiz gerekmektedir: dut, ya da incir ağacının çizilen gövdesinden akıtılan sütün, ağrıyan diş üzerine uygulanması, diş ağrısını kesen etki göstermektedir.
Diş ağrısına iyi gelen bitkiler arasında ıhlamur da yer almaktadır. Öncelikle su kaynatılır, ve içerisine ıhlamur atılarak yirmi dakika beklemesi sağlanır. Beklenen yirmi dakikanın sonrasında su yeniden kaynatılır, ve elde edilen ıhlamur suyunun sıcaklığı ağzı yakacak kadar sıcak iken, iki su bardağı ıhlamur suyu ile gargara yapılmalıdır. Bu şekilde diş ağrısı giderilmekte, ve diş iltihabı ortadan kaldırılmaktadır.

admin

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.