0

Diş Çekimi İle İlgili Bilgiler

diş çekimiBu yazımızda sizlere diş çekimi ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Diş çekiminin nedenleri, diş çekimi öncesi yapılması gerekenler, ve diş çekimi sonrası yapılmaması gerekenler şeklindeki pek çok bilgiye yazımız içerisinden ulaşabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde daha fazla zaman kaybetmeden, diş çekimi ile ilgili bilgileri aktarmaya başlayalım:
Diş çekiminin nedenleri: Şiddetli çarpmalar sonucunda diş kırılması, düşmesi gereken süt dişlerinin düşmemesi, kanal tedavisine yanıt vermeyen dişler, problem yaratmakta olan yirmilik dişler, ortodontik tedaviye destek vermesi gereken dişler, gömük olan, ve tam çıkmayan dişler… diş çekiminin nedenleri arasında yer almaktadırlar.

Diş çekimi öncesi yapılması gerekenler: Doktor tarafından verilen ilaçların diş çekimi öncesinde mutlaka düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Diş çekimi öncesi yapılması gerekenler arasında yer alan diğer bir unsur da, diş çekimi gerçekleştirilecek olan kişinin, tansiyon, şeker, ve benzer hastalıklarından diş hekimine söz etmesinin gerekliliğidir. Diş çekimi öncesi yapılması gerekenler arasında diş fırçalamak yer alırken, bunun yanında, ağız içinde bulunan bakterilerin minimuma inmesi adına, diş çekimi öncesi yapılması gerekenler arasında, antiseptikli su ile ağızın yıkanması da yer almaktadır. Diş çekimi öncesi yapılması gerekenler arasında yer alan diğer bir unsurun da, eğer ki hastanın diş hekimi korkusu var ise, bunu mutlaka doktoru ile paylaşmasının gerekliliği olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Diş çekimi sonrası yapılmaması gerekenler: Diş çekimi gerçekleştirilmiş olan bölgeye, diş hekimi tarafından konulan tamponun, en az yarım saat bölgeden atılmaması gerekmektedir. Diş çekimi sonrası yapılmaması gerekenler arasında, eğer mümkünse, tampon kullanımının, ilk tampon sonrasında gerçekleştirilmemesi de yer almaktadır. Eğer tampon kullanmak zorundaysanız dahi, bu tamponu sık değiştirmemeniz gerekmektedir. Diş çekimi sonrası yapılmaması gerekenler arasında, ağızın su ile çalkalanmamasının gerekliliği de yer almaktadır. En az iki saat hiç bir şey yenmemeli, iki saatin sonunda ise, ılık içecek, ya da çok katı olmayan besin tüketimleri gerçekleştirilmelidir. Sigara kullanımı ile alkol tüketiminden, diş çekimini takip eden en az 24 saat uzak durulmalıdır. Diş çekiminin gerçekleştiği bölgenin emilmemesi; ve dil ile oynaanmaması da gerekmektedir. Diş çekimi sonrası yapılmaması gerekenler arasında, diş çekimi olan bölgeye el ile dokunulmamasının gerekliliği de yer alır. Doktora danışılmadan ağrı kesici kullanımı gerçekleştirilmemelidir.

Incoming search terms:

  • gripliyken diş çekilir mi
  • Gripken dis cekilirmi
  • gripken diş çekilir mi
  • gripken dişçiye gidilir mi
  • gripliyken dis cekilirmi

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.