0

Diş Nasıl Fırçalanır? Diş Fırçası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

diş fırçalamanın püf noktalarıBu yazımızda sizlere öncelikli olarak, diş fırçası alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtından söz edeceğiz. Daha sonra ise, diş nasıl fırçalanır sorusunun yanıtları arasında yer alan diş fırçalamanın püf noktaları ile ilgili bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden soralım: diş fırçası alırken nelere dikkat etmeliyiz?
Diş fırçası alırken nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikli olarak diş fırçasının fırça uzunluğuna bakmamız gerekmektedir. Kişinin yaşına göre belirlenmekle birlikte, diş fırçasının fırça uzunluğu iki santimden kısa, üç santimden uzun olmamalıdır. Bununla birlikte, diş fırçası kıllarının naylon olması; ve diş fırçasının tutulacak yerinin uzunluğuna da dikkat edilmelidir. Ağız yapısına göre diş fırçasının eğiminin de önemli olduğu unutulmamalıdır. Diş fırçasında bulunan kıllar, hem yumuşak; hem de düz şekilde kesilmiş olmalıdır.

Diş fırçalamanın püf noktaları: Diş fırçalamanın püf noktalarına baktığımızda, öncelikli olarak belirtmemiz gerekir ki, diş fırçasının bir sene içerisinde en az bir sefer değiştirilmesi gerekmektedir. Herkes, kendisinin olan diş fırçasını kullanmalıdır. Kullanılan diş fırçasının eski olmaması, diş fırçalamanın püf noktaları arasında kendisine özel bir yer edinmiş durumdadır.
Diş nasıl fırçalanır? Diş fırçalamanın püf noktaları arasında, diş fırçalama süresinin en az üç dakika olması gerektiğini belirtmeliyiz. Diş nasıl fırçalanır sorusunun yanıtlarına bakarken, diş fırçasının, diş etinden dişe doğru hareket ettirilmesi gerektiğini belirtmeyi de unutmamamız gerekmektedir. Diş nasıl fırçalanır sorusunun yanıtları arasında, öncelikli olarak dişlerin içinin, sonrasında dışının, daha sonra ise üst yüzeyinin fırçalanması gerektiğini belirtmeliyiz. Diş fırçalamanın püf noktalarından bir diğeri de, diş fırçalama işlemine, dişlerin arkada yer alanlarından başlanması gerektiğidir. Diş içlerinin dikey hareketlerle fırçalanması gerekir. Dişlerin dış yüzeyleri ise, diş fırçasının ileri geri hareket ettirilmesi ile fırçalanmalıdır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.