0

Diş Neden Gece Ağrır? Diş Ağrısı Evde Nasıl Giderilir?

çürük diş neden ağrırBu yazımızda sizlere, diş ağrısı ile ilgili üç farklı sorunun yanıtını vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Çürük diş neden ağrır, diş neden gece ağrır; ve diş ağrısı evde nasıl giderilir şeklindeki soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden hemen, çürük diş neden ağrır sorusunun yanıtını sizlerle paylaşmaya başlayalım:
Çürük diş neden ağrır? Diş çürüklerinin derinleşmeye başlaması, diş sinirlerinin ölmesine neden olmaktadır; ve bu ölen sinirler de iltihaplanmaya neden olmaktadır. Ardından da oluşan iltihabın yayılım süreci başlar. Köküne sığmayan iltihap öncelikle kök dışına çıkar; sonrasında da çevre dokulara baskı uygulamaya başlar. Bu baskı sonucunda diş ağrısı gerçekleşmektedir.

Diş neden gece ağrır? Gece saatlerinde hormonlar değişiklik göstermekte, ve gündüz olduğundan farklı çalışmaktadır. Bu nedenle de diş ağrısı kendisini gecesaatlerinde ortaya çıkartmaktadır. Gece saatlerinde bir doktora ulaşmak da kolay olmadığı için, diş ağrısı evde nasıl giderilir sorusunun yanıtlarını bulmaya çalışırız:
Diş ağrısı evde nasıl giderilir? Sadece diş ağrısı söz konusu ise, ağrı kesici kullanımı, doktora ulaşana kadar yeterli olabilmektedir; ancak doktora ulaşma adına geçen sürenin kesinlikle uzatılmaması gerekmektedir; aksi takdirde, dişin kaybedilmesi durumu söz konusu olmaktadır. Eğer diş ağrısı, yüz bölgesinde şişmelere neden olmuş ise, bu durumda yapılması gereken, şişmenin gerçekleştiği yere soğuk kompres uygulanması olacaktır.
Diş ağrısının giderilmesi adına, diş üzerine uygulanan kolonya, ya da diğer ağrı kesici niteliği taşıyan ürünlerin kullanılmaması gerektiğini belirten uzmanlar, bu tür ürünlerin diş etinde hasara neden olduğunu; ve bu hasar sonucunda diş ağrısına ikinci bir ağrının daha eşlik ettiğini belirtmektedirler. Diş ağrısını gidermek adına, dişin içerisinde ya da etrafında kalan besin artıklarının, diş fırçası; ya da diş ipi ile temizlenmesi gerektiği de belirtilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.