0

Doğal Gargara Yapılışı

Bu yazımızda sizlere, doğal gargara, ve bitkisel gargara yapımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ağız ve diş sağlığında bitkisel gargara, ve doğal gargaradan yarar elde etmek isterseniz, öncelikle sizlere doğal gargara; ve bitkisel gargara için gerekli malzemeleri sayalım; ve sonrasında da doğal gargara, ve bitkisel gargara yapımından söz edelim:
Doğal gargara; ve bitkisel gargara için gerekli malzemeler:

Bir tatlı kaşığı anason tohumu
Bir tatlı kaşığı kıyılmış biberiye
Bir tatlı kaşığı kıyılmış taze nane
2.5 bardak su…
Bitkisel gargara; ve doğal gargara için gerekli malzemelerin bu şekilde sayılmasından sonra, bitkisel gargara; ve doğal gargaranın yapılışı hakkında sizleri bilgi sahibi yapalım:
Öncelikle doğal gargaranın suyu kaynatılır, daha sonra ise, bitkisel gargara için gerekli olduğu belirtilen malzemeler doğal gargaranın hazırlanması için suyun içerisine atılarak yirmi dakika demlendirilip, sonrasında da süzme işlemi gerçekleştirilir. Doğal gargaranın soğumasının beklenmesi sonrasında, alışılmış olan gargaranın uygulanması gerekmektedir.
Ağız ve diş bakımı sırasında, nefesin tazelenmesi, ve nefes kokusunun giderilmesi için denenmesi gereken bir başka işlem de şudur: Taze nane, anason tohumu, rezene, ya da maydanozun çiğnenmesi işlemi gerçekleştirilebilir.
Ağız ve diş sağlığı için, diş beyazlatma, ve temizleme adına, dişlerin, adaçayı yaprakları ile ovulması önerilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.