1

Akupunktur Ne İşe Yarar? Akupunktur Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

akupunktur hangi hastalıklarda uygulanırBu yazımızda sizlere, akupunktur ne işe yarar, akupunktur hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır; ve akupunktur hangi hastalıklara iyi gelir şeklindeki soruların yanıtlarından söz ederek, akupunktur ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de akupunktur ne işe yarar, akupunktur hangi hastalıklara iyi gelir; ya da akupunktur hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır diyorsanız, işte sizler için akupunktur hakkında bilgiler:
Akupunktur ne işe yarar? Bir takım hastalıklar, eğer organlarda, geri dönüşü olanaksız olmayan değişikliklere neden olmadı ise, hastalıkların sebeplerini ortadan kaldırmaya yönelik tedaviler, akupunktur ile gerçekleştirilebilmektedir. Akupunkturun, hastalıkların belirtilerini ortadan kaldırmaya yönelik değil de, sebeplerini ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi yöntemi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Peki akupunktur hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır? Akupunktur hangi hastalıklara iyi gelir?

Anestezi için akupunkturdan faydalanılabildiği gibi, basenlerin kaldırılması, selülit tedavisi; ve yüz gerdirme gibi estetik uygulamalarda da akupunkturdan yararlanılabildiğini belirtmemiz gerekmektedir. Sigarayı bırakma; ve alkolü bırakma gibi gereklilik durumlarında da akupunkturdan yarar sağlanırken, çok yemek yeme problemi olan, yeme bozukluğu olan kişilerde de akupunkturdan yararlanıldığını belirtmemiz gerekmektedir.
Cinsiyetlere yönelik fonksiyon bozukluklarında akupunkturdan yarar sağlanabilirken, bunun yanında, beyin ile alakalı, depresyon, stres, uyku bozukluğu, kas ağrıları… gibi problemlerin tedavisinde de akupunkturdan yarar sağlanabildiğini belirtmemiz gerekmektedir. Hormonlara bağlı problemlerin giderilmesinde, tiroid bezlerine yönelik uygulamalarda, kalp ritim bozuklukları ile birlikte tansiyon sorunlarında, akupunkturun yararlarından fayda sağlanabilmektedir.
Akupunktur hangi hastalıklara iyi gelir sorusunun yanıtlarını aktarmaya devam ederken, kabızlık, hemoroid, sindirim sistemi rahatsızlıkları, hepatit problemleri, egzema, ürtiker, alerjişk reaksiyonlar, sedef hastalığı, astım, sinüzit, işitme problemleri, denge kaybı, faranjit, kadınlarda doğum sonrası depresyonları, adet dönemine ilişkin problemler, sancılı adet görme, ya da adet görememe, tenis dirseği, diz ağrısı, bel ağrısı, sırt ağrısı… gibi pek çok problemin çözümünde, akupunkturdan destek alındığını belirtmemiz gerekmektedir.

admin

One Comment

  1. Ben 1 yıldır tedavi görüyorum.antidepresyon ilanları kullanıyorum iyleşmeyi. akupuktur depresyona ma iyi gelirmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.