0

Ayak Kokusu Nasıl Önlenir? Ayak Kokusu Neden Olur?

ayak kokusu nasıl önlenirBu yazımızda sizlere ilk olarak, ayak kokusu neden olur sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Sonrasında ise, ayak kokusu nasıl geçer; ve ayak kokusu nasıl önlenir şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de ayak kokusu neden olur, ayak kokusu nasıl geçer; ya da ayak kokusu nasıl önlenir diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:
Ayak kokusu neden olur? Ayakların kirli olması, çorapların, ya da ayakkabıların kirli olması; ve en kötüsü de hava geçirmemesi dolayısı ile ayakların terlemesi, ayak kokusunun nedeni olarak özetlenmektedir. Peki ayak kokusu nasıl geçer? Ayak kokusu nasıl önlenir? Hemen onun da yanıtını alalım:

Ayak kokusu nasıl geçer? Ayak kokusu nasıl önlenir? İlk olarak ayakların her gün yıkanması gerektiğini belirtmeliyiz. Hatta bu yıkama işlemi sonrasında düzenli aralıklarla, ayaklar sıcak; ve içerisinde tuz bulunan suyun içerisinde bir kaç dakika dinlendirilirse, ayakların yorgunluğu gideceği gibi, ayak kokusuna neden olan bakteriler de öleceğinden ayak kokusunun azaltılma şansı gündeme gelmiş olacaktır.
Pamuklu çorap giymek, ve ayakların hava almasını sağlamak; bunun yanında da çorapları her gün değiştirmek gerektiğini belirtmeyi unutmamalıyız. Çorap tüketimi özellikle de ayakkabı giyildiği sırada gerçekleştirilmeli. Ayakkabıların zaman zaman havalandırılarak yeniden giyilmesi de önemli; ve buna ek olarak, belirli aralıklarla ayakkabı değişikliği de ayak kokusunun önlenmesi adına büyük önem taşıyor. Aynı zamanda ayakkabının içerisine mısır nişastası, bebek pudrası; ya da kabartma tozu koymayı da deneyebilirsiniz, bu sayede ayakta bulunan ter, belirttiğimiz ürünler ile emilerek ayak kokusu önlenecektir.
Ayak kokusunu önlemenin bir diğer yolu ise, ayak deodorantı; ya da yoksa klasik deodorant kullanmaktır; ancak bu deodorantları kullanmadan önce ayakların mutlaka temiz olması gerektiği de unutulmamalıdır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.