0

Bağırsak Tembelliği Olanlar Bu Sorunu Nasıl Aşabilir?

bağırsak tembelliği nasıl önlenirBu yazımızda sizlere bağırsak tembelliği ile ilgili bilgilerden söz ederek, bağırsak tembelliği nasıl giderilir, ve bağırsak tembelliği nasıl önlenir sorularının yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bağırsak tembelliği dolayısı ile kabızlık problemi yaşıyorsanız, zaman kaybetmeden bağırsak tembelliği nasıl giderilir, ve bağırsak tembelliği nasıl önlenir sorularının yanıtlarını gözden geçirmeye başlayalım…
Bağırsak tembelliğinin belki de en önemli nedeni öğün saatlerinin düzenli olmamasıdır. Bu nedenle, sabah en geç 09:00’a kadar kahvaltı yapmış, 14:00’a kadar da öğle yemeği yemiş olmalısınız. Akşam yemeği ise en geç 20:00’da yenilmiş olmalıdır. Öğünlerinizi atlamamayı, ve ara öğünlerde de sindiriminizi, sindirimi kolay yiyecek, ve içeceklerle hareketlendirmeyi unutmamalısınız…

Bağırsak tembelliği nasıl giderilir diyen kişilerin mutlak surette çiğ sebze tüketimini öğünlerine eklemeleri; ve böylelikle de lif alımını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kahvaltıda salatalık, domates, biber söğüş, diğer öğünlerde ise salata tüketimi önerilmektedir. Ara öğünlerde de meyve tüketimi gerçekleştirilirse, vücut yeteri kadar lif alımını gerçekleştirmiş olur. Salataların içerisine bir kaşık zeytinyağı eklenebilmektedir.
Bağırsak tembelliği nasıl önlenir diyen kişilerin, bağırsaklarını yumuşatmak adına, kahvaltı öncesinde bir bardak ılık su içmeleri, sonrasında da gün içerisinde en az on bardak su tüketimi gerçekleştirmeleri önerilmektedir.
Sabah kahvaltısının öncesinde üç tane gün kurusu tüketmek, bağırsak tembelliğinin giderilmesi adına uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bununla birlikte, yemeklerin iyice çiğnenerek yutulması gerektiği de unutulmamalıdır.
Haftada en az iki öğün kuru baklagil tüketimi gerçekleştirilmelidir. Günde iki porsiyon kadar da meyve alımı gerçekleştirilmeli; ve meyveler olabildiğince kabukları ile yenilmelidir. Ancak, muz, ve şeftalinin, bağırsak tembelliği üzerinde olumlu etkisinin bulunmadığını belirtmemiz gerekmektedir.
Kahve, ve koyu çay tüketimi önerilmemekle birlikte, bağırsak tembelliği bulunan kişilerin olabildiğince çok hareket etmeleri, spor yapmaları önerilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.