0

Bebeğimin Acıktığını Nasıl Anlarım? Bebeğimi Günde Kaç Kez Emzirmeliyim?

bebeğimin acıktığını nasıl anlarımBu yazımızda sizlere ilk olarak, bebeğimin acıktığını nasıl anlarım sorusunun yanıtını vereceğiz. Sonrasında ise, bebeğimi günde kaç kez emzirmeliyim, ve bebeğimi ne kadar sıklıkla emzirmeliyim şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bebeğimin acıktığını nasıl anlarım, bebeğimi ne kadar sıklıkla emzirmeliyim, ya da bebeğimi günde kaç kez emzirmeliyim diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…
Bebeğimin acıktığını nasıl anlarım? Bebeğiniz acıktığında ilk olarak ağzını açacaktır. Sonrasında, istediğini bulamazsa, annesini aramaya başlayacak, aranacaktır. Ardından, yine istediği şeyi elde edemezse de ağlayacaktır. Bebeğiniz aç olduğunda ise, onu mutlaka doyurmanız, emzirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Bebeğimi ne kadar sıklıkla emzirmeliyim? Aslında bebeklerin acıkma sıklıklarının birbirleri ile aynı olmadığını bilmeliyiz. Eğer ki bir bebek çok sık acıkıyorsa, bu sizin süt salgılarınızın azlığından kaynaklanmaktadır. Eğer bebeğinizin acıkma aralığı uzun sürüyorsa, sütünüz yeteri kadar salgılanıyor, ve onu besliyordur. Genellikle her uykudan uyandığında aç olan bebeğiniz, yeni doğduğu zamanlarda, 1 – 2 saat aralıklarla emzirilmek isteyebilir. Siz bebeğinizi her emzirdiğinizde daha çok süt üreteceğiniz için, zaman içerisinde acıkma sıklığının azalacağını görebilirsiniz.
Bebeğimi günde kaç kez emzirmeliyim? Doğumun ilk haftasında, bebeğinizi gün içerisinde en az 8, en fazla 12 kez emzirmeniz gerekecektir. İlk 1 ay tamamlanana kadar ise, gün içerisinde bebek yine en az 8, en çok 10 kez emzirilmek isteyecektir. Üç ayını tamamlayana kadar, gün içerisinde 6 – 8 kez arasında emzirilmek isteyecek olan bebeğinizi, üçüncü ayın sonrasında, yedinci ayı tamamlayana kadar, 5 ya da 6 sefer emzirmeniz gerekecektir. Sonrasında zaten ek besinler ile de beslenmeye başlayacağından bebeğiniz, yedinci, ve sekizinci ayında, 4 – 5 emzirme ile tatmin olacaktır. Dokuzuncu ayından sonra, bir yaşını doldurana kadar, 3 – 4 emzirme bebeğiniz için yeterli olacaktır. Bunun sonrasında zaten artık bebeğinizin dişleri de çıkmaya başladığından, yavaş yavaş sizin beslenme şeklinize alışacaktır. Sadece istediği; ya da zorda kaldığınız zamanlarda emzirmeniz yeterli olacaktır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.