0

Bebekler Nasıl Tutulmalı? Bebeği Doğru Tutma Yöntemleri

bebeği nasıl tutmalıBu yazımızda sizlere, bebeği nasıl tutmalı sorusunun yanıtlarından söz ederek, bebeği doğru tutma ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, bebek nasıl tutulur; ya da bebekler nasıl tutulmalı şeklinde bir takım soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, bebeği doğru tutma ile ilgili bilgilerin aktarımını hemen gerçekleştirmeye başlayalım:
Bebekler nasıl tutulmalı, bebeği nasıl tutmalı, ya da bebek nasıl tutulur diyenler arasında yer alıyorsanız, bebeği doğru tutma ile ilgili olarak ilk önereceğimiz pozisyon, bebeği yatar şekilde nasıl tutacağınızdır. Daha sonra ise, bebeği ayakta nasıl tutacağınızı anlatmaya çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Şimdi hemen bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Yatar pozisyonda bebeği doğru tutma: Bunun için bebeği kucağınıza aldığınızda, kolunuzun birini bükmeli, ve bebeğin başını, ensesinden itibaren buraya koymalısınız. Bebeğin başı enseden itibaren biraz yukarı kaldırılmalı; ve vücudundan hafifçe yukarda olmalıdır. Bu şekilde bebeğin kan akışının doğru şekilde olması sağlanacaktır. Bununla birlikte, bebeğin kafasını olabildiğince göğsünüze yaslamaya da dikkat etmeniz gerekmektedir. Diğer eliniz ile de bebeğin kalçasından itibaren tutmanız önerilmektedir. Bu sırada bebek ile göz teması da kuracak olursanız, bebeğiniz hem kendisini anne karnında olduğu kadar rahat ve güvende hissedecek, hem de bir o kadar yalnız olmadığına kendini inandıracaktır.
Dik pozisyonda bebeği doğru tutma: Bebeğin başını omzunuza koymalı, ve bir eliniz ile onun sırtını; ve boynunu desteklemelisiniz. Diğer eliniz ile de kalçasının altından tutarak, bebeğin sağlıklı duruşunu güvenceye almalısınız. Bu şekilde sıkılmayacak olan bebeğiniz, etrafında nelerin olduğunu rahatlıkla izleyebilir, ve hatta bebeğinizin bu şekilde rahat bir hal alarak uyuyacağını da belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.