0

Bebekler Ne Kadar Uyumalı?

Bu yazımızda sizlere, bebekler ne kadar uyumalı sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Bebekler ne kadar uyumalı sorusunun yanıtının, bebeğin doğumdan sonraki geçen zamanına göre değiştiğini belirtmekte ise yarar var. Yeni doğan bebeğin uyuma süresinin, daha büyük bir bebeğin uyuma süresinden daha fazla olduğunu unutmamalısınız. Bebekler ne kadar uyumalı sorusunun yanıtı için dönemlere ayrılmış bir zaman çizelgesinden söz edelim:
Bebekler ne kadar uyumalı sorusunun yanıtları arasında ilk olarak, 1 haftalık bebekler ne kadar uyur sorusununyanıtına bakmamız gerekmektedir. 1 haftalık bebek ne kadar uyur dediğimizde, 1 haftalık bebeğin uyku süresinin, sekiz saat gece, sekiz saat de gündüz olduğunu belirtmemiz gerrekmektedir. 1 haftalık bebeğin uyku süresinde belirtilen sekiz saatlik gündüz uykusunu dört eşit parçaya bölmesi normaldir.

Bebekler ne kadar uyumalı sorusunun yanıtlarını vermeye çalışırken, sıra, 1 aylık bebekler ne kadar uyur sorusuna geldiğinde, 1 aylık bebekler ne kadar uyur sorusunun yanıtı için de, sekiz saatlik gece uykusundan söz etmemiz gerekmektedir. 1 aylık bebekler ne kadar uyur sorusunun yanıtları arasında yer alan gündüz uykusu ise ortalama yedi saattir. Yedi saatte, bebeğin gün boyunca üç sefer uyuyup uyanması normal kabul edilmektedir.
Bebekler ne kadar uyumalı sorusunun yanıtlarında sırada, 3 aylık bebekler ne kadar uyur sorusunun yanıtı yer almaktadır. 3 aylık bebekler ne kadar uyur diyenler için, 3 aylık bebeklerin uyku süresinin, gecede on saate çıktığını, gündüz ise, üç sefer uyuyan bebeğin, toplamda beş saat uyuduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
6 aylık bebekler ne kadar uyur sorusunun yanıtlarına bakmaya başladığımızda, ve 6 aylık bebekler ne kadar uyur dediğimizde, gece uykusunun biraz daha uzadığını görüyoruz: 11 saat gece uykusu uyuyan 6 aylık bebekler, 3 saat de gündüz uykusu uyurlar. 6 aylık bebekler ne kadar uyur diyenler, 6 aylık bebekler gündüzleri, artık sadece iki sefer uyumaya başlarlar bilgisini de edinmelidirler.
Bebekler ne kadar uyumalı sorusunun yanıtları arasında, 9 aylık bebekler ne kadar uyur sorusunun yanıtının da bilinmesi gerekmektedir. 9 aylık bebekler ne kadar uyur sorusunun yanıtının, 6 aylık bebekler ne kadar uyur sorusunun yanıtlarından çok bir farkı yoktur: 11 saat gece uyuyan bebek, iki sefer de gündüz uyuyarak, günlük uyuması gereken 14 saatlik uykuyu tamamlamalıdır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.