0

Bebeklerde Tırnak Kesimi İle İlgili Bilgiler

bebeklerin tırnakları nasıl kesilirBu yazımızda sizlere, bebeklerde tırnak kesimi ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi; ve bebeklerin tırnakları nasıl kesilir; bebeklerin tırnakları nasıl kesilmeli gibi soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden, bebeklerde tırnak kesimi ile ilgili bilgileri öğrenmeye başlayalım:
Bebeklerde tırnak kesiminin, genel olarak, haftada bir sefer uygulanması gerekmektedir. Banyo sonrasında, bebek uyurken gerçekleştirilmesi gereken bebeklerde tırnak kesimi, problemsiz bir şekilde gerçekleştirilirse, ortalama yarım saatlik bir zaman dilimini almaktadır. Ayak tırnaklarının kesimi için ise, ayda bir seferlik zaman dilimi yeterli olacaktır.

Bebeklerin tırnakları nasıl kesilir? Bebeklerin tırnakları nasıl kesilmeli? İlk olarak bebeğin rahat bir yere alınması; ve mümkünse bir kişi tarafından tutulması gerekmektedir. Sonrasında bebeğin dikkati bir oyuncağa çekilir; ve parmakları sıkıca tutularak bebeklerde tırnak kesimi gerçekleştirilir. Bebeklerin tırnakları nasıl kesilir; ve bebeklerin tırnakları nasıl kesilmeli sorularının yanıtlarına uyularak bebeklerde tırnak kesiminin gerçekleştirilmesinden sonra, bebek törpüsü ile bebeğin tırnaklarının pürüzsüzleştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde bebek, elini sürekli olarak yüzüne değdirdiğinden dolayı, yüzünde yaralanmaların olması kaçınılmaz olacaktır. Bebeğin ayak tırnaklarının kesiminin, el tırnaklarının kesiminden daha kolay olacağını da belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.