0

Bebeklerin İştahı Nasıl Açılır?

Bu yazımızda sizlere, bebeklerde iştahsızlık hakkında bir takım önerilerde bulunacağız. Bebeklerde iştah sorununu gidermek için, bebeklerin iştahı nasıl açılır sorusunun yanıtlarını iyi bilmeniz gerekmektedir. Bu anlamda, bebeklerde iştahsızlık ile ilgili problem yaşıyorsanız, bebeklerde iştah sorunu için, bebeklerin iştahı nasıl açılır sorusunun yanıtlarına birlikte bakalım:
Bebeklerin iştahı nasıl açılır sorusunun yanıtları arasında ilk olarak şunu belirtmemiz gerekir ki: bebeklerde iştahsızlıktan yakınırken, bebeklerde iştah sorunu olup olmadığından, gerçekten emin olmanız gerekmektedir. Bebeklerde iştahsızlık olduğunu, kendi ön sezileriniz ile düşünmemelisiniz: bir bebeğin yiyebileceği miktarın sınırlı olduğunu unutmayın. Bir bebeğin iştahı, midesinin alabildiği ile sınırlıdır. Bir yetişkinin midesi, bir seferde 1500 ml besin alabilir, ama yeni doğan bir bebeğin midesi tek seferde 30 ml alabilmektedir. Bu anlamda, bebeklerde iştah sorunu hissediyorsanız, öncelikle ona ne kadar yedirmeye çalıştığınıza bakın, ve bebeklerde iştahsızlık probleminin gerçekten var olup olmadığına karar verin.

Bebeklerin iştahı nasıl açılır sorusunun yanıtlarına bakmak istediğimizde ise, ilk olarak şundan söz etmemiz gerekmektedir: bebeğinizde ek gıdalara başladığınızda, mutlaka sebze ile başlamanız önerilmektedir. Bir bebeğe ilk altı ay sadece anne sütü yeterken, altıncı ayın sonunda bebeğe verilen ek gıdanın, sebzelerden oluşmasına dikkat etmek gerekmektedir. Unutmayın, bebeğin beslenme düzeni, ve damak zevki, sizin ona vereceğiniz ilk besinlerle, ve ek gıdalarla gelişecektir.
Bebeklerde iştahsızlık sorunu için, bebeklerin iştahı nasıl açılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de şudur ki: bir bebeğin, dokuzuncu ayın sonundan itibaren, geceleri herhangi bir şey yemesine gerek bulunmamaktadır. Bu anlamda, bebeklerin iştahı nasıl açılır diyorsanız, ona akşamları belirli bir saatten sonra bir şey yedirmeyin ki, bebeğiniz sabah güne acıkmış bir şekilde başlasın; ve bebeklerde iştah sorunu ile, günün ilk öğünü itibariyle karşılaşmak durumunda kalmayın…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.