0

İşte Bebek Ağlamasının Nedenleri

bebeğim neden ağlıyorBu yazımızda sizlere, bebeğim neden ağlıyor; ve bebekler neden ağlar sorularının yanıtları arasında yer alan bebek ağlamasının nedenlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bebeğim neden ağlıyor; ya da bebekler neden ağlar şeklindeki soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, bebek ağlamasının nedenlerini hemen sizlere aktarmaya başlayalım; ve bakalım dünyamızın en güzel varlığını üzen şey ne olabilir…
Bebek ağlamasının nedenleri arasında ilk olarak, sürekli aynı yerde bulunmasından söz etmek gerekiyor. Bazı zamanlar, oturduğumuz yerden kalkıp gezdirdiğimizde ağlamaktan vazgeçen bebeğimizin gezmeci olduğunu düşünebiliriz; bebek ağlamasının nedenlerini bulamadığımızda bunu yaparız, ama aslında bebeğim neden ağlıyor sorusunun yanıtları arasında, bebeğin sürekli aynı yerde bulunması yer almaktadır. Bebek sürekli aynı yerleri, ve şeyleri görmekten sıkıldığı için elbette ağlayabilir. Onu gezdirmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Bebekler neden ağlar sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay da, onu alıştığı şeylerden farklı bir şekilde yaşatmaktır. Mesela her gün 11’de uyuttuğunuz bebeğinizi bir gün 10:30’da uyutursanız bebeğiniz ağlar. Sürekli evinde, kendi odasında uyuttuğunuz bebeğinizi bir gün anneannesinin odasında uyutmaya çalışırsanız, bebeğiniz yine ağlar. Bu durumu bilerek, bebeğin alışkanlıklarını buna göre geliştirmek; bir annenin yapabileceği, belki de en mantıklı şeydir. Böylelikle hem kendisi rahat eder; hem de bebeği üzülmez.
Bebeğim neden ağlıyor sorusunun yanıtları arasında, altını kirletmek de yer almaktadır. Arkadaşınızın bebeği altını kirlettiğinde ağlamayabilir; çünkü onun cildi hassas değildir; ama sizin bebeğinizin cildi hassas ise, altını kirlettiğinde mutlaka ağlayacaktır. Daha fazla canını acıtmadan, cildini tahriş etmeden altını temizlemek, yapabileceğiniz en doğru şey olacaktır.
Bebek ağlamasının nedenleri arasında yer alan bir diğer şey de, bulunduğu yerin rahat olmamasıdır. Yatağının rahat olmasını; sert olmamasını isteyen bebek, aynı zamanda dikkatini dağıtacak şeyleri de uyku odasında istemeyecektir.
Bebeğim neden ağlıyor diyen anneler, bebeklerinin karnını doyurmak konusunda da dikkatli olmalıdırlar. Midesi de henüz kendisi kadar küçük olan bebeğimiz, bir seferde ne kadar yiyebilir, ve yediği onu ne kadar tok tutabilir? İşte bu nedenle bebeğinizin karnını sık aralıklarla doyurmayı tercih etmelisiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.