0

Badem Yağının Cilde Faydaları

Bu yazımızda sizler için öncelikli olarak, badem yağının faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan, badem yağının faydalarından söz edeceğiz. Bunun sonrasında ise, badem yağının cilde faydalarını öğrendiğiniz için, badem yağı ile cilt bakımı yapmak isteyen siz değerli okuyucularımıza, badem yağı ile cilt temizliği önerisinde bulunacağız. Yani gündemimiz geniş… Hemen, badem yağının faydalarını öğrenmeye başlayalım:
Badem yağının faydaları nelerdir? Badem yağının faydaları; ve badem yağının cilde faydaları arasında ilk olarak, kuru ciltlerin yumuşak tutulması etkisinden söz etmek gerekmektedir. Badem yağının cilde faydaları arasında, ciltteki lekelerin giderilmesinden de söz etmemiz gerekmektedir. Badem yağının faydaları nelerdir diyenlere, gözeneklerin açılması için siyah noktalara karşı etkili olduğundan, ve cilt lekelerini giderdiğinden mutlaka söz etmemiz gerekmektedir.

Badem yağının içeriğinde yoğun olarak E vitamininin bulunması ile birlikte, mineral bakımından da zengin olan badem yağı ile cilt bakımı yapmak, cildinizin gereksinim duyacağı vitamini, ve minerali ona sağlamak adına önemlidir. Badem yağının faydaları sadece, badem yağının cilde faydaları ile de sınırlı değildir, badem yağının saça faydalarından da söz etmemiz gerekmektedir. Badem yağının cilde faydalarından yararlanmak için, cildinize her gün, badem yağı ile cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında, badem yağı ile cilt temizliği yaparak, badem yağını bir makyaj temizleyici olarak da kullanabilirsiniz, pamuğun üzerine bir kaç damla badem yağı damlatıp cilt temizliği yapmanız yeterli olacaktır.
Badem yağı ile cilt bakımı yapmak için sizlere, badem yağı ile cilt temizliğini nasıl yapabileceğinizi de anlatalım, ve bu sayede, badem yağının cilde faydalarından yararlanmanızı olanaklı hale getirelim:
Badem yağı ile cilt temizliği; ve badem yağı ile cilt maskesi yapmak için gerekli malzemeler:
*50 gram vazelin
*30 gram lanolin
*120 gram tatlı badem yağı
Badem yağı ile cilt temizliğini bu malzemelerle hazırlamak adına, tüm malzemeleri bir kap içerisine boşaltın, sonrasında da kabı, içerisinde kaynar su bulunan başka bir kap içerisine yerleştirin. Badem yağı ile cilt maskesi hazırlayacağınız malzemelerin içerisine suyun kesinlikle girmemesi gerektiğini de unutmayın. Kaynar su içerisindeki kapta bulunan malzemelerin iyice erimesini sağlayın, sonrasında ise, soğuyana kadar karıştırarak, cildinize badem yağı ile cilt maskesini uygulayın…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.