0

Göz Şişkinliğini Gidermek

göz şişkinliğini gidermekBu yazımızda sizlere göz şişkinliği nasıl geçer; ve göz şişkinliği nasıl iner sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Göz şişkinliğini gidermek için bilinmesi gerekenlerin pahalı kremler ile eş değer olduğunu düşünüyorsanız yanıldığınızı belirtmemiz gerekmektedir. Peki göz şişkinliği nasıl geçer? Göz şişkinliği nasıl iner? İşte göz şişkinliğini gidermek için bilmeniz gereken pratik yöntemler:
Göz şişkinliği nasıl geçer, ve göz şişkinliğini gidermek gibi konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız her şeyin öncesinde bilmeniz gerekir ki, göz şişkinliğinin nedenlerinin bulunması önemlidir. Mesela, göz şişkinliğinin nedenleri arasında fazla tuz tüketimi, ya da alkol yer alabilir. Bu durumda, göz şişkinliğini gidermek için, ya tuzdan, ve alkolden uzak durmalısınız, ya da uyku haline geçip dinlenmeden önce, geceleri bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Göz şişkinliğinin nedenleri arasında yer alan diğer bir unsurun da uykusuzluk olabileceğini belirtmeliyiz. Eğer uykusuzluk dolayısı ile göz şişkinliği yaşıyorsanız, göz şişkinliğini gidermek için bir süre buzdolabında bekleterek soğuttuğunuz salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine koymanız, ve yirmi dakika kadar bekletmenizi önerebiliriz.
Göz şişkinliği nasıl iner sorusunun yanıtlarından bir diğerini ise şu şekilde aktarabiliriz: İki adet poşet çay almalı; ve bu poşet çayları üç dakika kaynar su içerisinde bekletmelisiniz. Sonra sudan çıkartmanız gereken çay poşetlerini soğumaya bırakmalısınız. Soğuyan çay poşetlerinin her birini bir gözünüzün üzerine yerleştirmeli, ve yirmi dakika kadar bekletmelisiniz. Eğer göz şişkinliğinin nedenleri uykusuzluk ile bağlantılı ise çay poşeti bitki çayı olabilir, eğer göz şişkinliğinin nedenleri tuz, ya da alkol; gibi şeylerle alakalı ise bu durumda, siyah çay, ya da yeşil çay poşetini kullanmanız gerekmektedir.
Göz şişkinliği nasıl iner sorusunun yanıtlarından bir diğeri için de iki adet kaşığa ihtiyacınız bulunuyor: Her bir kaşığı buzlupa atmalı; ve soğumalarını beklemelisiniz. Sonrasında soğuyan kaşıkları, göz şişkinliğini gidermek için gözlerinizin üzerine koymanız önerilmektedir.
Göz şişkinliğini gidermek için uygulamanız gereken diğer bir yöntem şu şekildedir: demlenmiş siyah çayı buz kalıplarına alıp buzluğa koymalı, sonrasında siyah çay buzunu gözlerinizin üzerinde gezdirmelisiniz.
Göz şişkinliği patates ile de giderilebilmektedir. Bu şekilde yapmayı düşünenlerin, patates dilimlerini buzluğa atmaları gerekmektedir. Soğuyan patates dilimleri gözlere yerleştirilir, beş dakikada bir yeni soğuk patates konulması gerektiği de unutulmamalıdır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.