0

Karbon Peeling Nedir Ve Nasıl Yapılır?

karbon peeling nasıl yapılırBu yazımızda, karbon peeling hakkında bilgi sahibi olabilecek, ve karbon peeling ne işe yarar, karbon peeling nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını bulabileceksiniz. Dilerseniz zaman kaybı yaşamadan, karbon peeling hakkında bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…
Karbon peeling nedir? Bir karbon solüsyonunun hazırlanıp cilde uygulanması sonrasında, üzerine de lazer uygulamasının gerçekleştirilmesine verilen isim karbon peeling olarak belirtilmektedir. Ve cilt bakımında kullanılmaktadır.

Karbon peeling ne işe yarar? Anti-Aging amaçlı olarak kullanılabilmesinin yanında, lekeleri gidermek, cilt yağlanmasını önlemek, büyük olan gözeneklerin küçültülmesini sağlamak… gibi pek çok nedenden dolayı karbon peeling uygulaması gerçekleştirilebilmektedir. Her mevsim uygulanabilme özelliği bulunan karbon peeling, bunun yanında, ağrısız olması dolayısı ile de, cilt bakımında rahatlıkla kullanılabilmektedir.
Karbon peeling nasıl yapılır? İlk olarak cilde, ince bir tabaka halinde karbon solüsyonu sürülür. Sonrasında da ortalama on dakika bu şekilde bekletilir. Daha sonra, Q Switche Nd-yağ lazer uygulaması cilt üzerinde gerçekleştirilir. Biraz önce uygulanan karbon tanecikleri, cilt altına, lazer ışınlarının etkisi ile gönderilir. Tanecikler burada dağılır; ve cilt altında bir yüksek ısının oluşması olanaklı hale getirilmiş olur. Karbon peeling her cilt tipine uygulanabilmektedir.
Ortalama on günlük aralıklarla uygulanan seanslardan oluşan karbon peelinge, cildin gereksinimine göre, 6 – 7 seans boyunca devam edilebilmektedir…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.