0

Yaşa Göre Cilt Bakımı

Bu yazımızda sizlere, yaşa göre cilt bakımı önerilerinde bulunacağız. Cilt bakımı yapan pek çok bayan, yaşa göre cilt bakımı bilgisine sahip olmadığı için, istediği sonucu elde edemeyebilir. Bu nedenledir ki, yaşa göre cilt bakımı hakkında bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getirmeye çalışacağız. Bakalım, 20li yaşlarda cilt bakımı, 30lu yaşlarda cilt bakımı, ve 40lı yaşlarda cilt bakımı nasıl olmalı…
Yaşa göre cilt bakımının önemi, cildin daha sağlıklı, ve daha parlak olması ile gözlemlenmektedir. Yaşa göre cilt bakımını anlatmaya başlamadan önce belirtmeliyiz ki: 20li yaşlarda cilt bakımı yapılması mutlaka gerekmektedir, ve tabi ki 30lu yaşlarda cilt bakımı; ve 40lı yaşlarda cilt bakımı da aynı şekilde… İşte yaşa göre cilt bakımı önerileri:

20li yaşlarda cilt bakımı: 20li yaşlarda cilt bakımını en çok sivilceler gerektirmektedir. Bu yaşlardaki kişilerin ciltlerindeki en büyük problem, aslında, sivilce sorunudur. Bu nedenle, ciltlerinde bulunan yağı çok da fazla azaltmamaları, ve ciltlerini kurutmamaları gerekmektedir. Eğer bir sabun kullanımı gerçekleştirilecekse, bunun mutlaka yumuşak bir cilt sabunu olması gerekmektedir. Bununla birlikte, cildin kuruması dolayısı ile sivilce oluşumunun gerçekleşebileceğini unutmayarak, nemlendirici kullanımı gerçekleştirmek gerekmektedir; ve kullanılacak olan nemlendiricinin de parfümsüz olması önemlidir.
30lu yaşlarda cilt bakımı: Artık cilt daha gevşektir; ve de kırışıklıklara karşı yatkın. Bu nedenle, güneş koruyuculardan mutlak surette yararlanmak gerekmektedir. Geceleri ise, bitki ve lipozom özelü, ya da meyve içerikli nemlendiriciler kullanmak gerekmektedir. Unutmamalısınız ki, cildiniz artık, 20li yaşlardakindan daha hassastır; ona artık daha iyi bakmanız, bir zorunluluk halini almış bulunmaktadır…
40lı yaşlarda cilt bakımı: Cilt artık, ne yazık ki kırışıklıklara daha müsait; ve 40lı yaşlarda cilt bakımını artık ağızdan alınan vitamin ve minerallerle desteklemeli, ve bununla birlikte, yüz jimnastikleri yapmayı da ihmal etmemelisiniz… Cilt tarafından üretimi azalmış olan kolojen eksikliğini sizin kapatmaya çalışmanız gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.