0

Yazın Cilt Bakımı Yapılır Mı Diyenler İçin Günlük Önerilerimiz

yazın cilt bakımı yapılır mıBu yazımızda sizlere, yazın cilt bakımının nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Yazın cilt bakımı yapılır mı, ve yazın cilt bakımı nasıl yapılır şeklindeki soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Eğer siz de yazın cilt bakımı yapmakla yapmamak arasında bir yerde kaldıysanız, yazın cilt bakımı yapmalı mısınız, ve eğer yapmalı iseniz nasıl yapmalısınız, gelin bilgilerimizi birlikte gözden geçirmeye başlayalım…
Yazın cilt bakımı yapılır mı? Aslında evet; ve, belki inanmayacaksınız ama, terlediğimiz için yapmak istemediğimiz cilt bakımı, aslında tam da bu nedenden dolayı yapılmalı… Havaların sıcak, ve nemli olması terlememize, terlemek ise, cildimizde tahriş, ve kızarıklıklara neden olur. Bunun yanında, gerek güneş ışınlarının sebep olması, gerek kahverengi cilt lekeleri, gerekse de sık sık kullandığımız deniz, ya da havuzun tuzlu, ya da klorlu suları, cilt kuruluğuna sebep olduğundan dolayı, yazın cilt bakımının önemi oldukça fazladır.

Yazın cilt bakımı nasıl yapılır? Evden dışarı çıkmadan önce, cildinizi, cilt tipinize uygun bir temizleyici ile temizlemeli, sonrasında tonik kullanıp, ardından da yine cilt tipine uygun bir nemlendirici uygulamalısınız. Ardından on dakika kadar beklemeli, sonrasında da güneş koruyucu kullanmalısınız ki bu güneş koruyucu en az SPF 15 olmalıdır.
Daha sonra dışarı çıkabilirsiniz; ancak, mümkün olduğunca güneşte kalmamaya önem vermelisiniz. Eğer deniz, ya da havuza girecekseniz, sonrasında mutlaka duru su ile bir duş yapmalı, ardından da güneş koruyucunuzu yeniden kullanmalısınız. Eğer çalışıyorsanız, muhtemelen havuz, ya da deniz gibi bir probleminiz olmayacaktır, ancak belirttiğimiz uygulamayı tatile çıktığınızda yine gerçekleştirmelisiniz.
Saatiniz 11:00’ı gösterdiği anda güneşten olabildiğince uzak bir yere gitmelisiniz. 16:00’a kadar da kesinlikle güneş ışığına maruz kalmamalısınız. Çünkü güneşin en dik halini aldığı bu saatlerde cilt kanserine dahi maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle, 16:00’a kadar güneşten uzak durun, ve sonrasında güneşli ortamlarda bulunacaksanız, güneş koruyucunuzu yine cildinize uygulamayı unutmayın.
Akşam saatlerinde ise yapılması gereken şey, haftada bir sefer uygulanması gereken peeling haricinde, cilt temizliği, sonrasında tonikleme işlemi, ardından da nemlendirme uygulamasıdır. Eğer gün içerisinde makyaj da yaptı iseniz, makyajınızı temizlemenizin sonrasında bu uygulamaları gerçekleştirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.