0

Varis Oluşumu Nasıl Önlenir Diyenler İçin Öneriler

varis nasıl engellenirBu yazımızda sizler için varis nasıl önlenir, ve varis nasıl engellenir sorularının yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de varis oluşumu nasıl önlenir diyenler arasında iseniz, işiniz çok fazla ayakta durmakla alakalı ise, o halde zaman kaybetmeden, varis nasıl önlenir, ve varis nasıl engellenir sorularının yanıtlarını gözden geçirmeye başlayalım…
Varis nasıl önlenir diyenler, yiyeceklerine dikkat ederek, varis oluşumunun önlenmesini olanaklı hale getirebilirler. Örneğin, içeriğinde E vitamini bulunan, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler, kuruyemişler, ve yumurta, içeriğinde bulunan E vitamini ile, varis oluşumunun gündeme geldiği toplardamarların, kolajen, ve elastin gereksinimini karşılamaya yardımcı yiyecekler arasında yer almaktadır.

Varis nasıl engellenir, ve varis oluşumu nasıl önlenir diyenler, sarımsak, ve yaban mersini, böğürtlen gibi koyu renk olan orman meyvelerini de tüketebilirler. Bu yiyeceklerin içeriğinde BioFlavonoidler yer almaktadır. Bu sayede damar fonksiyonları desteklenir, ve damar duvarları güçlenir.
Kanınız içerisinde bulunan kalsiyum miktarı yüksek ise, bu da damarlarınızın hasar görmesine neden olmaktadır. İşte bu kalsiyumu kandan alarak kemiklere götüren bir K vitamini vardır ki o da lahana, brokoli gibi yiyeceklerin içeriklerinde bulunmaktadır.
Uzak durmanız gereken, kalp – damar sağlığına zararlı yiyecekler ise, trans yağlar; ve kolesterol bakımından yüksek yiyeceklerdir. Bunlardan uzak durmanız gerektiğini unutmadan, kendinizi varisten koruyabilirsiniz…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.