0

DHEA Hormonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

DHEA Hormonu eksikliğiBu yazımızda sizlere DHEA hormonu ile ilgili bilgilerden söz ederek, DHEA hormonu nedir, DHEA hormonu eksikliği nasıl anlaşılır, DHEA hormonu fazlalığı nasıl anlaşılır, ve DHEA hormonu nasıl arttırılır… şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de yaşlanmayı engelleyen hormon DHEA hormonu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden DHEA hormonu nedir sorusunun yanıtını vermeye başlayalım…
DHEA hormonu nedir? Yaşlanmayı engelleyen hormonun ismi DHEA hormonu olarak belirtilmektedir. Dehidropiyandrosteron olarak isimlendirilen DHEA hormonu, daha çok adrenalin bezleri olmak üzere, vücudun farklı bölümlerinde üretimi gerçekleştirilebilen bir hormondur.

DHEA hormonu görevlerine baktığımızda, yapılan bilimsel araştırmalara göre, depresyon etkilerini azaltan, bağışıklık sistemini güçlendiren, kortizol seviyesini düzenleyen görevlerin DHEA hormonu tarafından üstlenildiğini göstermektedir. Daha anlayabileceğimiz türden anlatmak istersek, DHEA hormonu sayesinde kişiler daha rahat uyuyabilir, daha canlı, ve enerjik olabilir, adet öncesi problemlerin yaşanması azalabilir, zihin ise çok daha canlı bir hal alır. DHEA hormonu görevleri arasında, obezite, diyabet, kanser başlangıcının önlenmesi, kas, ve kemik yoğunluğunun atılarak, vücut yağlarından kurtulunmasının da sayılması gerektiğini belirtmeliyiz.
DHEA hormonu eksikliğinin belirtileri: Bağışıklık sistemi zayıflamışsa, kişi sürekli olarak hastalanıyor, grip oluyorsa, depresyon belirtileri yoğunlukla gözlemleniyorsa, yaşlılık belirtileri arasında yer alan hastalıklara sık rastlanıyorsa, bu durumun DHEA hormonu eksikliği ile alakalı olabileceğini belirtmemiz gerekmektedir.
DHEA hormonu nasıl arttırılır? Egzersiz yapmak, yararlı diyetler uygulamak, stres yönetimi hakkında bilgiler edinmek, ve bunların yanında doğal besin takviyeleri almak, hiç biri işe yaramıyorsa da, doktor reçetesi ile DHEA hormonu takviyeleri almak, DHEA hormonu nasıl arttırılır sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.