0

Östrojen Hormonu Hakkında Bilgiler Eksikliği Ve Fazlalığı

Östrojen hormonu nedirBu yazımızda sizlere Östrojen hormonu hakkında bilgiler vererek, Östrojen hormonu nedir, Östrojen hormonu nasıl alınır, ve Östrojen hormonu nasıl arttırılır gibi soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Östrojen hormonu hakkında bilgi sahibi olarak Östrojen hormonu nedir, Östrojen hormonu nasıl arttırılır, Östrojen hormonu nasıl alınır… gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…
Östrojen hormonu nedir? Kadınlık hormonunun, Östrojen hormonu olduğunu başlangıçta belirtmemiz gerekmektedir. Üretimi yumurtalıklar tarafından gerçekleştirilen Östrojen hormonunun, adet döngüsünü, menopozu, ve üremeyi kontrol eden hormon olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Östrojen hormonu fazlalığı diye bir durumun olduğunu, ancak bunun çok sık rastlanan bir olay olmadığını belirtmemiz gerekmektedir. Gerçekleşmesinin muhtemel nedenleri, doğum kontrol haplarının; menopoz sonrasında hormon tedavisi amaçlı kullanılan ilaçlar olarak belirtilmektedir. Bir de Östrojen hormonu eksikliği vardır. Fazlalığına göre, daha sık rastlanan bir durumdur. Gerçekleşmesi muhtemel nedenler, dengesiz, ve düzensiz beslenme, çok egzersiz yapma, ve hipofiz bezi problemleri olarak belirtilmektedir.
Östrojen hormonu fazlalığı, ve daha çok da Östrojen hormonu eksikliği belirtilerine baktığımızda, saç dökülmesi, cilt leke, ve lezyonları ile sivilceler gibi problemlerden söz edebiliriz. Kemik erimesi, kas; ve kemik ağrıları, depresyon, ve ruh hali değişimleri ile birlikte kabızlığın da, Östrojen hormonu eksikliği ya da fazlalığına bağlı belirtiler arasında sayılabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Bu belirtiler ileri seviye olarak nitelendirilebilmektedir.
Östrojen hormonu nasıl alınır, Östrojen hormonu nasıl arttırılır? Gıda takviyesi olarak B vitamini, ve kalsiyum – Magnezyum alımının gerekliliği ile birlikte, egzersiz yapmak, Östrojen hormonu alımı için etkin çözümlerdir. Bunun yanında, dengeli; ve düzenli beslenme önemlidir. Gerekliliği halinde, doktor önerisi, ve gözetimi ile ilaç tedavisine de başvurulabilmektedir…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.