0

Gebelikte Bel Ağrısı Normal Mi? Gebelikte Bel Ağrısının Nedenleri Nelerdir?=

gebelikte bel ağrısı normal miBu yazımızda sizler için, gebelikte bel ağrısı hakkındaki bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Gebelikte bel ağrısı normal mi, ve gebelikte bel ağrısı neden olur gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. O halde, zaman kaybetmeden gebelikte bel ağrısı hakkında bilgilerimizi almaya başlayalım, gebelikte bel ağrısı neden olur öğrenelim, ve görelim, acaba gebelikte bel ağrısı normal mi?
Gebelikte bel ağrısı neden olur? Gebe olan anne adayının eklemleri arasında açılmalar meydana geldiğini belirterek bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım. Anne adaylarının eklemlerinin çevresinde bulunan bağların esnemesi de yine, gebelik sırasında meydana gelen bir durumdur. Ve tüm bu durumlar nedeni ile, belde bir içe dönüklük söz konusu olabilir. Bu bilgiler de aslında bize, gebelikte bel ağrısı normal mi sorusunun yanıtının, normal şeklinde verilmesi gerektiği sonucunu işaret etmektedir.

Gebelikte bel ağrısının nedenleri sadece belirtmiş olduğumuz unsurlarla da sınırlı değildir. Anne adayının, gebelik süreci ilerledikçe karnının büyümesi, vücut ağırlığının artması, kilo alımı… gibi tüm etkenler, anne adayında bir duruş bozukluğuna neden olmaktadır. Ve bu da gebelikte bel ağrısının nedenleri arasında yer almaktadır. Stres de gebelikte bel ağrısına sebebiyet verebilir.
Şu ana kadar saymış olduğumuz bütün unsurlar bize, gebeliklte bel ağrısı normal mi sorusunun yanıtının normal olduğunu düşündürdü. Ancak, zaman zaman, özellikle de bel ağrısı çok şiddetli ise, durum normal olmayabilir. En azından gebelik ile alakası bulunmayabilir. Bu nedenle, eğer çok şiddetli, ve uzun süren bel ağrıları söz konusu ise, mutlaka doktora gitmek gerekir. Kas spazmı, bel fıtığı, ya da travmalar, bel ağrısının sebebi olabilirler.
Gebelikte bel ağrısı genellikle gebeliğin beşinci ayı itibari ile başlamaktadır. Ama bu demek değildir ki daha öncesinde de başlamaz. Ancak zaman ilerledikçe şiddetini arttıran gebelikte bel ağrısı, gebeliğin sonuna kadar da devam edebilmektedir…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.