0

Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalı?

hamilelikte beslenme nasıl olmalıBu yazımızda sizlere hamilelikte beslenme ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Hamilelikte beslenme nasıl olmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, hamilelikte beslenme listesi, ve hamilelikte beslenme programı içerisinde yer alması gereken besinleri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden soralım: Hamilelikte beslenme nasıl olmalı?
Hamilelikte beslenme nasıl olmalı? Hamilelikte beslenme listesi; ya da hamilelikte beslenme programının hazırlanması için şu bilgi edinilmelidir: Anne adayı, her ay sonunda en fazla bir kilo almış olmalıdır. Hamilelik sonunda ise alınan kilonun toplamı 12 kilo civarında olmalıdır. Buna göre, hamilelikte beslenmeye, gerektiğinden fazla yüklenilmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Alınan kiloların yarısının da bebek ve plesenta arasında bölüştürüldüğü bilinmelidir. Geriye kalan kilolar ise, hamilelik sonrasında düşük enerjiyi tamamlamak üzere depo edilmektedir.

Hamilelikte beslenme nasıl olmalı sorusunun yanıtları arasında, hamilelikte beslenme için gereksinim duyulan protein miktarından da söz etmek gerekmektedir. Günlük 15 gram fazla alınması gereken proteinin, hamilelikte beslenme listesine eklenmesi yeterli olacaktır. Hamilelikte beslenme programı içerisinde yer alan günlük 15 gramlık ek protein, bebeğin vücut ağırlığının ortalama 925 gramını oluşturacaktır.
Hamilelikte beslenme sırasında, normal alıma ek olarak günlük 20 miligram demir alınmasının önemi bulunmaktadır. Hamilelik sırasında gereksinim duyulan ortalama demir miktarının 540 miligram olduğu belirtilmelidir.
Hamilelikte beslenme listesine, günlük, her zamankinden farklı olarak 500 miligram da kalsiyuma gereksinim duyulmaktadır. Bir bebek, toplamda 30 gram gibi bir kalsiyuma ihtiyaç duymaktadır.
Hamilelikte beslenmeye ek, günlük 30 miligram C vitamininin alınması; ve bununla birlikte güneş ışığından D vitamini elde edilmesi de oldukça önemli faktörler arasında yer almaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.