8

Koltuk Altı Ağrısının Nedenleri

Bu yazımızda sizlere koltuk altı ağrılarından söz edeceğiz. Koltuk altı ağrısı nedenleri genel olarak mikroorganizmalardan kaynaklı enfeksiyonlara dayanmaktadır. Koltuk altı ağrıları genellikle kendilerini batma şeklinde belli ederler. Koltuk altı ağrılarının rahatsızlık verici durumlar oluşturduğunu da belirtmek gerekmektedir. Koltuk altı ağrıları genellikle elinizi kaldırdığınız, ya da hareket ettirdiğiniz zamanlarda sizi rahatsız etmektedir. Koltuk altı ağrıları genel olarak adet döneminin öncesinde başlamaktadır.
Koltuk altı ağrısının nedenleri arasında göğüs duvarındaki kas zayıflamasından da söz etmek gerekmektedir. Göğüs kaslarının incelmesi, ve göğüs kaslarında meydana gelen spazmlar, koltuk altı ağrısının nedenleri arasında sayılabilmektedirler.

Koltuk altı ağrısının nedenlerinden bir diğeri de koltuk altı ağrılarının meydana gelmesine neden olan lenf bezlerinin şişmesi durumudur. Koltuk altı ağrıları ile birlikte, buna benzer bir şişliğin hissedildiği durumlarda, bir Dahiliye uzmanından yardım alınması önerilmektedir.
Koltuk altı ağrılarının nedenleri elbette bunlarla sınırlı olmayabilir de… Bu gibi bir durumla karşılaştığınızda, koltuk altı ağrısının nedenlerini öğrenebilmek, ve koltuk altı ağrılarından kurtulmak için bir uzmana başvurmalı, ve şikayetlerinizi onunla paylaşarak tedavisini istemelisiniz.

Incoming search terms:

  • adet öncesi koltuk altı ağrısı
  • koltuk alti agrisi

admin

8 Comments

  1. annemde koltuk agrilari oluyo bole sanci gibi 48 yasinda kendisi sizce ne yapmaliyim kendisi doktora gitmek istemiyo,napabilirim onceden tskler

  2. anemin koltuk altından gelen ve göğsüne kadar varan ağrıları oluyor anem gögüsnden kitle aldırdı acaba bu gögsündedemi vardır anemi götürimi hastaneye

  3. ya ben daha yeni kuaföre aldırdım önceden eldivenle kendim yapıyodu ama geçen hafta kuaföre yaptırdımm ve kuaförde yaptırdıktan sonra ağrımaya başladı koltuk altımm nedenini söliye bilrimisiniz? kuaföre gidenler bilir belki lütfen söleyin.. 🙁 internette bağzı sitelerde kanser belirtileri diyo lütfen söleyin kuaföre gidenlerrr 🙁 ALLAH RIZASI İÇİN 🙁

  4. 5gundur viral grip yadışyorum. Atesli ve çok agır geciriyorum. Bu sabah roll on sürerken kol altımda batma oldu. Devam ediyor. Gripten midşr yoksa lenflerimle ilgili korkulacak birşry midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.