0

Lazer Ablasyon Yöntemi İle İlgili Bilgiler

Lazer AblasyonBu yazımızda sizlere Lazer Ablasyon hakkında bilgiler vererek, Lazer Ablasyon nedir, ve Lazer Ablasyon nasıl yapılır şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Lazer Ablasyon hakkında bilgi sahibi olmak, ve Lazer Ablasyon nedir, Lazer Ablasyon nasıl yapılır şeklindeki soruların yanıtlarını öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…
Lazer Ablasyon nedir? Hasarlı bulunan damarın ameliyat edilerek dışarı alınması yerine uygulanan bu yöntemde, damarın, ameliyat edilmeden, içerisine bir iğne sokulmak sureti ile lazer enerjisi verilerek kapatılması esasına göre çalışmaktadır.

Lazer Ablasyon yöntemi varis tedavisinde sıklıkla uygulanmakta olup, uygulamanın sonrasında damar içerisine varis kaçaklarının ulaşması olanaksız hale getirilir. Vücut, zamanla Lazer Ablasyon yönteminin uygulanmış olduğu damarı yok edecektir. Bu uygulamanın sonrasında, gözle görülen varislerin küçüldüğüne şahit olunur. Ardından da kalan varisli damarlar için tamamlayıcı niteliğindeki köpük skleroterapi yönteminin uygulanması gerçekleştirilir. Kaybolan damarların yerini, bacakta bulunan diğer damarlar tutar; ve işlevsel herhangi bir bozukluğun söz konusu olmaması bu şekilde olanaklı hale getirilir.
Lazer Ablasyon nasıl yapılır? Ortalama kırk dakika süren Lazer Ablasyon uygulamasında, damarın içerisine iğne ile girilir, ve bölgeye lazer enerjisi verilir. Ağzı hissinin çok fazla olmadığını, ve uygulama sonrasında hastanın günlük hayatına hemen dönüş yaptığını belirtmemiz gerekmektedir. Başarı oranı hemen hemen herkes için %100 civarındadır. Bir takım morarmalar olsa da en geç 10 gün içerisinde geçmekte, ve problemin tekrarlanmasılığı da oldukça az bulunmaktadır. Hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.