0

Ağrı Giderici Bitkiler

Bu yazımızda sizlere ağrı kesici bitkiler, ve ağrı giderici bitkilerden söz etmeye çalışacağız. Bitkisel ağrı kesiciler arasında yer alan ağrı kesici bitkiler; ve ağrı giderici bitkiler belli olsa da, bitkisel ağrı kesicilerin ne amaçla, ve nasıl kullanılması gerektiğini de doğru bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle, bu yazımızda ağrı kesici bitkiler; ve ağrı giderici bitkilerden söz edeceğiz. İşte bitkisel ağrı kesiciler, ve kullanım amaçları ile kullanım şekilleri:
Karanfil yağı: Bitkisel ağrı kesiciler arasında yer alan karanfil yağını, bitkisel diş ağrısı tedavisi için kullanmanız doğru olacaktır. Karanfil yağı nasıl kullanılır derseniz, yutmamanız gereken karanfil yağını, ağrıyan dişin üzerine koymanız yeterli olacaktır.

Papatya: Ağrı kesici bitkiler arasında yer alan papatya, özellikle çocuklar tarafından kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmayan bitkisel ağrı kesiciler arasında yer almaktadır. Bir bardak kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı papatya atmalı, ve bir dakika kadar demlemelisiniz. Demlenme işleminden sonra süzeceğiniz papatya suyunun içerisine biraz bal da ekleyebilirsiniz. Ağrı giderici bitkiler arasında yer alan papatyayı, kendiniz içebileceğiniz gibi çocuklarınıza da gönül rahatlığı ile içirebilirsiniz.
Kâfur: Bitkisel ağrı kesiciler arasında yer alan kâfurun kullanımını harici olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ağrı giderici bitkiler arasında yer alan kâfuru, 250 cc kolonya içerisine dövülmüş halde, bir çorba kaşığı koyun, ve şişeyi çalkalayarak eriteceğiniz kâfurlu limon kolonyasını, ağrıyan yerlerinize sürün.
Keten tohumu: Ağrı giderici bitkiler arasında yer alan keten tohumunun kullanımı da haricidir. Keten tohumu, sıcak suyun içerisinde lapa haline getirildikten sonra, tülbent ile sarılarak ağrıyan yerin üzerine uygulanmalıdır.
Hardal: Ağrı kesici bitkiler arasında yer alan hardalın, iki ya da üç tatlı kaşığı alınarak sulandırılması, ve ağrıyan yere uygulanması gerekmektedir. Daha sonra ise, hardalın uygulandığı yer bir bez ile sarılmalıdır.
Söğüt: Bitkisel ağrı kesiciler arasında yer alan söğüt kabuğu, toz haline getirilerek, iki ya da üç çay kaşığı alınır, ve bir bardak suyun içerisinde kaynatıldıktan sonra içilmesi önerilmektedir.
Kiraz: Ağrı giderici bitkiler arasında yer alan kirazın sadece yenilmesi, bitkisel ağrı kesici etkisinden yararlanmak için yapılması gereken tek işlemdir, ve kiraz, her türlü ağrı için bitkisel ağrı kesici özelliği taşımaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.