0

Ağrı Kesici Bitkiler Bitkisel Ağrı Kesiciler

Bu yazımızda sizlere, ağrı kesici bitkiler, ve ağrı giderici bitkilerden söz etmeye çalışacağız. Ağrı kesici bitkiler, veya ağrı giderici bitkiler ile, bitkisel ağrı kesici etkisinden yararlanabilir, ve dolayısı ile de ağrı kesici ilaç kullanımına olabildiğince başvurmamış olursunuz. O halde birlikte soralım: ağrı kesici bitkiler, ve ağrı giderici bitkiler ile, bitkisel ağrı kesici etkisi nasıl sağlanır?
Ağrı kesici bitkilerden söz ederken, ilk olarak, söğüt ağacının dal kabuğundan söz etmemiz gerekir. Ağrı giderici bitkiler arasında neden ilk olarak söğüt ağacının dal kabuğunu saydığımızı merak edecek olursanız, söğüt ağacının dal kabuğu, aspirinin ana maddesidir, dolayısı ile de söğüt ağacının dal kabuğu, bitkisel ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.

Ağrı giderici bitkilerden söz etmeye devam ederken, kirazdan; ve acı kırmızı biberden de söz etmemiz gerekmektedir. Özellikle kiraz, ve acı kırmızı biber, bitkisel ağrı kesici etkisinin büyük olduğu bilinen besinlerdir. Bitkisel ağrı kesici olarak bilinen kirazın etkisinin, aspirinden daha fazla olduğu dahi iddia edilmektedir. Kiraz, besleyici olmasının yanında, tadının da güzel olması dolayısı ile, bitkisel ağrı kesiciler arasında, tercih edilen ilk meyve olabilir.
Ağrı kesici bitkiler arasında zencefilden de söz etmemiz gerekmektedir. Zencefil, bitkisel ağrı kesici etkisini, özellikle iltihaplardan kaynaklanan ağrılarda, farklı lezzeti ile bizlere göstermekte olan bitkiler arasında yer almaktadır.
Ağrı giderici bitkiler arasında yer alan diğer bitkisel ağrı kesicileri de şu şekilde sıralayabiliriz: söğüt, sedefotu, papatya, nane, mürver, loğusaotu, lavanta, kınakına, keten, kavak, karanfil, kafur, güzelavratotu, ebegümeci, çiğdem, çam, civanperçemi, banotu, baldıran, adamotu…
Ağrı kesici bitkiler, ve ağrı giderici bitkiler arasında yer alan bitkisel ağrı kesicilerden, banotu; ve baldıran gibi bazılarının yan etkileri bulunabilmektedir. Bu nedenle, her ne kadar bitkisel ağrı kesici olsalar da, bilinçsiz bir şekilde, ağrı kesici bitkiler, ve ağrı giderici bitkilerin, özellikle de tanınmayanlarının kullanılmaması gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.