0

Bilgisayar Kullanımının Zararları

yanlış bilgisayar kullanımının zararlarıBu yazımızda sizlere bilgisayar kullanımının zararlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bilgisayar kullanıının zararlarından kastımız, yanlış bilgisayar kullanımının zararları, ve uzun süreli bilgisayar kullanımının zararları olarak aydınlatılmalıdır. Peki bilgisayar kullanımının zararlarını nasıl açıklayabiliriz? İşte uzun süreli bilgisayar kullanımının zararları, ve yanlış bilgisayar kullanımının zararları:
Yanlış bilgisayar kullanımının zararları arasında ilk olarak algıda yaşanan problemlerden söz etmemiz gerekmektedir. Uzun süreli bilgisayar kullanımının zararları arasında bilgisayarın yarattığı bağımlılık, ve kişinin sosyal sorunlarından da söz etmeyi unutmamamız gerekmektedir.

Bilgisayar kullanımının zararları arasında, eğitimde yaşanan dezavantajlardan da söz etmek gerekmektedir. Bilgisayar başında ders çalışmak değil, ancak oyun oynamak gibi eylemlerde bulunanlar ders çalışacakları aktif zamanı yanlış şekilde değerlendirebilmektedirler. Uzun süreli bilgisayar kullanımının zararları arasında bir takım göz problemlerinden de söz edilebilmektedir: göz ağrısı, göz yaşarması; ya da göz sulanması bu göz sorunlarının başında gelmektedir. Sürekli monitöre bakmak, yazı okumak; ya da renklerle ilgilenilmesi gereken oyunlar, göz problemlerinin, bilgisayar kullanımının zararları arasında yer almasına en çok neden olan unsurlardandır.
Yanlış bilgisayar kullanımının zararları arasında, kas, ve iskelet sistemi rahatsızlıklarından da söz etmek gerekir. Yanlış oturma; ya da sürekli aynı pozisyonda oturma, bu problemleri beraberinde getiren etkenlerdendir. Az hareket etmek dolayısı ile yaşanan kilo artışı, ve kondisyon düşüşü… gibi pek çok unsur da bilgisayar kullanımının zararları arasında sayılabilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.