0

Cep Telefonu Kanser Yapar Mı? Cep Telefonu Kısırlık Yapar Mı?

cep telefonu kısırlık yapar mıBu yazımızda sizlere, cep telefonunun zararları nelerdir sorusunun yanıtlarından söz ederek, cep telefonu kanser yapar mı, ve cep telefonu kısırlık yapar mı şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kendinizi cep telefonunun zararları arasında yer aldığu düşünülen kısırlık; ve kanser gibi etkilere karşı koruma altına almak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…
Cep telefonunun zararları nelerdir sorusunun yanıtları arasında, merak edilen belki de en önemli detay, cep telefonu kanser yapar mı sorusunun yanıtıdır. Günümüzde, dünya üzerinde cep telefonu kullanmayan kişi sayısının oranının, cep telefonu kullanan kişi sayısına olan oranına baktığımızda, oranın ne denli düşük olduğunu görürüz, ve kanser vakalarının da son dönemlerde ne denli arttığını düşünecek olursak, cep telefonu kanser yapar mı sorusunun yanıtını merak etmemiz çok da doğal karşılanır.

Cep telefonunun zararları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan temel detaylara baktığımızda, ilk olarak dikkat bozukluğu; ve uyku düzensizliğinden söz etmemiz gerekecektir. Cep telefonu kanser yapar mı sorusunun yanıtı ise, özellikle çocuklar için oldukça risklidir. Cep telefonunun yaymış olduğu zararlı sinyallerin, çocukların beynine ulaşma olasılığı, yetişkinlerin beynine ulaşma olasılığının çok daha üzerindedir. Çocukların da beynine kesin olarak ulaşmadığı belirtilen araştırmalarda, ulaşma olasılığının, yetişkinlerden, ortalama üç kat daha riskli olduğunu belirtebiliriz.
Cep telefonu kanser yapar mı sorusunun yanıtını daha net vermek istediğimizde, şu detayı göz önüne almamız gerekir ki: cep telefonunun zararları arasında kanser etkisinin yer alıp almadığına ilişkin pek çok detay bulunmaktadır. Genel olarak yapılan araştırmalara göre cep telefonunun kanser yapma etkisinin bulunmadığı belirtilmektedir. Ama, belirli bir zaman cep telefonu kullanımı gerçekleştiren kişilerin vücutlarında tümör oluşum riskinin yüksek olduğuna dair de çok sayıda bilgi elde edilmiş bulunmaktadır. Kısacası, biz ne kadar istesek de, cep telefonu kanser yapmaz, ya da cep telefonu kanser yapar gibi kesin bir cümle kuramayız.
Peki cep telefonu kısırlık yapar mı? Cep telefonunun, özellikle erkekler tarafından pantolon cebinde taşınması, sperm sayılarının hemen hemen yarı yarıya azalmasına neden olduğu, yapılan çok sayıda araştırma ile belirtilmektedir. Cep telefonunun zararlarının kalp için de olumsuz etkilerinin bulunduğunu belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.