1

Dünya Sağlık Örgütü Hakkında Bilgiler

Dünya Sağlık ÖrgütüBu yazımızda sizlere, öncelikli olarak, Dünya Sağlık Örgütü nedir sorusunun yanıtını vereceğiz. Daha sonra ise, Dünya Sağlık Örgütünün amaçları, ve Dünya Sağlık Örgütünün görevleri ile ilgili olarak bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde, çok da fazla zaman kaybetmeden Dünya Sağlık Örgütü ile ilgili bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım:
Dünya Sağlık Örgütü nedir? Dünya Sağlık Örgütü kurumun Türkçe adı olmakla birlikte, World Health Organization adı ile bilinen kuruluş, Birleşmiş Milletler’in uzmanlık alanlarından bir tanesi olmakla birlikte, WHO kısaltma adı ile anılarak kendisinden sık olarak göz edilmektedir. Kuruluşu 1946 senesinde gerçekleştirilmiş olan Dünya Sağlık Örgütü, New York’ta kurulmuştur. Merkezinin Cenevre olduğunu da belirtmek gerekmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü nedir sorusunun yanıtının sonrasında, Dünya Sağlık Örgütünün amaçları, ve Dünya Sağlık Örgütünün görevleri ile ilgili bilgi sahibi olmanızı da sağlayabiliriz. O halde zaman kaybı yaşamadan, öncelikli olarak Dünya Sağlık Örgütünün amaçlarından söz edelim:
Dünya Sağlık Örgütünğn amaçları: Dünya Sağlık Örgütünün amaçları arasında ilk olarak, sağlık konusunda gerçekleştirilmek istenen uluslararası işbirliğinden söz etmek gerekmektedir. Dünya Sağlık Örgütünün amaçlarından bir diğeri ise, dünya genelindeki sağlık koşullarının iyileştirilmesidir. Ki zaten, belitmiş olduğumuz işbirliği de bu amaç kapsamında gerçekleştirilmektedir.
Dünya Sağlık Örgütünün görevleri: Dünya Sağlık Örgütünün görevleri arasında ilk olarak, hazırlanan sağlık yönetmeliklerinden söz etmek gerekmektedir. Dünya Sağlık Örgütünün görevlerinden bir diğeri de salgın, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemektir. Dünya Sağlık Örgütünün görevleri arasında, Dünya Sağlık Örgütüne üye olan ülkelerin tamamının toplum sağlığının korunmasına katkıda bulunmak da yer almaktadır.

admin

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.