0

Hastalık Nedir? Sakatlık Nedir?

hastalık nedirBu yazımızda sizler için, hastalık nedir; ve sakatlık nedir sorularının yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Hastalık nedir tanımı; ve sakatlık nedir tanımı gibi konularda bilgi sahibi olmanızı yazımız içerisinde olanaklı hale getireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden, hastalık nedir tanımı; ve sakatlık nedir tanımı gibi konularda bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:
Hastalık nedir? Hastalık nedir tanımını yapacağımızda ilk olarak belirtmeliyiz ki: ruhsal problemler, ya da fizyolojik olarak yaşanan işlev bozuklukları, hastalık nedir sorusunun yanıtı niteliğini taşımaktadır. Bunun yanında, dokularda; ve hücrelerde meydana gelen yapısal; ya da işlevsel bozuklukların da hastalık kavramını tanımlayabileceğini belirtmemiz gerekmektedir.

Sakatlık nedir? Sakatlık nedir tanımını yapacağımızda ise şu bilgileri vermemiz gerekmektedir: Bir kişinin, bir kaza geçirmesi, ya da herhangi bir hastalık yaşaması sonucunda, bir uzuvunda; ya da duyu organında meydana gelen fonksiyonel bozukluklara verilen isim olarak tanımlanmaktadır.
Sağlıklı olmak, kişinin herhangi bir hastalık, ya da sakatlık hali içerisinde bulunmaması durumunda kullanılan kavram niteliğinde belirtilmektedir.

Incoming search terms:

  • sakatlık nedir

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.