2

Hastanede Kimler Çalışır?

hastanede çalışan kişilerBu yazımızda sizlere, hastanede kimler çalışır; ve hastanede kimler çalışıyor gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Hastanede çalışan kişilerin belki sadece doktorlar ve hemşirelerden oluştuğunu düşünüyorsunuzdur, fakat bu bilginin yanlış olduğunu size hemen belirtmemiz gerekir. O halde doğru bilgiyi öğrenelim, bakalım hastanede kimler çalışır, hastanede kimler çalışıyor; ve hastanede çalışan kişiler kimler?
Hastanede kimler çalışır sorusunun yanıtları arasında elbette ki doktorlar yer almaktadır; hastaların muayenesini,ve de ameliyat gibi gerekli işlemlerini yerine getirirler. Hastanede çalışan kişiler arasında hemşireler de yer almaktadır; doktorların baş yardımcıları pozisyonunda olan hemşireler, hastalarla yakından ilgilenmektedirler. Ebeler de hastanede çalışan kişiler arasında yer almaktadırlar; ve doğum gibi kadınları ilgilendiren konularda görev alırlar.

Sağlık memurlarının da görev aldığı hastanelerde çalışanlar arasında anestezi teknisyenleri de yer almaktadır. Anestezi teknisyenlerinin genel görevi, bir hastanın ameliyat sırasında acı hissetmemesini sağlamaktır. Bunun için gerekli olan bilgileri toplamak, ve de uygulamak anestezi teknisyeninin işidir. Laboratuvar teknisyeni, hastanede, doktorların görmesi gereken önemli tahlilleri hastalar üzerinde gerçekleştirerek, sonuçları doktorlara ileten kişilerdir.
Hastanede kimler çalışır sorusunun yanıtlarına bakmaya devam ettiğimizde, röntgen teknisyeni ile de karşılaşırız. Diyetisyen, hastanın yemesi, ve yememesi gereken besinleri, yaşadığı sağlık sorununa göre belirleyen, ve düzenleyen kişi görevinde iken, fizyoterapist hastaya gerekli fiziksel uygulamaları gerçekleştiren kişi iken, psikolog da hastanın ruhsal durumunu belirleyerek düzeltmeye çalışan kişidir. Sosyolog; ve tıbbi teknolog da hastanede çalışan kişiler arasında yer almaktadır.
Hastanede kimler çalışıyor sorusunun yanıtları arasında, makine, ve elektrik mühendislerinin yer aldığını da belirtmemiz gerekmektedir. Yaşanan herhangi bir problem anında bu kişiler uzmanlık alanlarında çalışmaktadırlar. Şöför, aşçı, hizmetli, bakıcı, çamaşırcı, bekçi gibi pek çok kişinin de hastanede çalışanlar arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Her birinin kendine özgü bir görevi bulunmaktadır…

admin

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.