0

Kronik Ağrı Nedir?

kronik ağrıBu yazımızda sizlere kronik ağrı ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kronik ağrı nedir sorusunun yanıtları ile birlikte kronik ağrılar hakkında edinmek istediğiniz detaylı bilgileri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek, öncelikle kronik ağrı nedir diye soralım; sonrasında da kronik ağrı, ve kronik ağrılar ile ilgili detaylı bilgilerimizi aktarmaya devam edelim:
Kronik ağrı nedir? Kronik ağrı; ve kronik ağrılar kendilerini en az üç aylık süreçte göstermelidirler. Bir ağrının kronik ağrı halini almış olması demek, beraberinde başka sorunları da getirmesi anlamına gelmektedir. Kronik ağrının sonrasında, kronik ağrılar ile birlikte kendini gösteren şeylere birlikte göz atalım:

Kronik ağrılar, kişilerin uyku düzenlerinde bozulmalara neden olmaktadırlar. Çünkü kronik ağrılar, kişinin sürekli olarak uyanmasına neden olmaktadır. Bunun yanında kronik ağrı, uyyan kişinin dahi sabahları uyandığında kendisini yorgun hissetmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda kronik ağrıların, kişiye tüm gün uykuyu özlettiğini de belirtmemiz gerekmektedir.
Kronik ağrılar, kişilerin enerji düzeylerinin düşmesine de neden olmaktadır. Kişi öncelikle, uykusuzluk; ve ağrı dolayısı ile enerji azalması yaşar, sonrasında ise, yaşadığı enerji azalması dolayısı ile kronik ağrılara tahammül edemez hale gelir.
Kronik ağrılar dolayısı ile kişilerin daha sinirli bir hal aldıklarını da belirtmemiz gerekmektedir. Yaşadığı, belirtmiş olduğumuz kronik ağrı sonuçları, hastanın psikolojik durumunun bozulmasına, olaylara, vereceğinden daha farklı tepkiler vermesine neden olmaktadır.
İştahsızlığın, ve mide bulantısı ile birlikte kusmaların da kronik ağrılar ile birlikte gündeme gelebileceğini, hastayı işinden uzaklaştırıp depresyon durumuna sokabileceğini, kişilerin sık olarak ağrı kesici tükettikleri; ve belirli bir süre içerisinde tüketilen ağrı kesicinin de etkisini yitirmesi dolayısı ile ilaç değişikliği yaptıklarını, bu durumun da mide; ve bağırsak sorunlarına neden olacağını belirtmeyi unutmamalıyız.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.