0

Neden Kan Vermeliyiz? Kan Bağışının Faydaları Nelerdir?

kan bağışının faydalarıBu yazımızda sizlere kan bağışı ile ilgili bilgiler vererek, kan bağışının faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan kan bağışının faydalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kan bağışında bulunmaya karar verdiyseniz, ve kan bağışının faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan kan bağışının faydalarını merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden kan bağışını anlatmaya başlayalım:
İlk olarak neden kan bağışında bulunmanız gerektiğini aktaralım: Kan bağışının faydalarını biraz sonra gördüğünüzde durumun kendi açınızdan yararlarını düşünebilirsiniz, ancak, pek çok yoğun bakım; ya da ameliyat hastasının, sizin gerçekleştirdiğiniz kan bağışına bağlı şekilde hayatta kaldığını da düşünecek olursanız, kan bağışının önemi sizin için daha bir değerli olacaktır. Ayrıca, kan bağışı yaptığınızda size verilen Kan Sigorta Kartı sayesinde, herhangi bir kan ihtiyacında, siz, ya da aynı soyadını paylaştığınız yakınlarınız için kan alma önceliğinizin bulunacağını da belirtmemiz gerekmektedir. İşte bu nedenle kan bağışı yapmanız önemlidir.

Kan bağışının faydaları nelerdir? Kan bağışının faydaları arasında ilk olarak psikolojik rahatlıktan söz etmemiz gerekmektedir; belki de ölmek üzere olan bir kişinin hayatını kurtardığını bilmek, kan bağışında bulunan kişiye tarifsiz bir huzur vermektedir. Kan bağışında bulunan bir kişinin, kan taramasından ücretsiz olarak yararlandığını; ve bunun yanında ücretsiz olarak, Aids, Hepatit B gibi hastalıkların taramasından geçtiğini de belirtmemiz gerekmektedir.
Kan bağışının faydaları arasında, kemik iliğindeki yağlanmanın önlenmesinden de söz etmemiz gerekmektedir, ve bu sayede, daha çok kan üretimi olanaklı hale gelmektedir. Bunun yanında, yüksek tansiyon, stres, baş ağrısı, yorgunluk gibi etkiler olabildiğince, kan veren kişi adına azalmaktadır. Kanda bulunan yağ oranının düşürülmesi kan bağışı sayesinde olanaklı hale gelirken, bunun yanında, kalp krizi riski azalmaktadır; ve bununla birlikte, kişinin kendini daha canlı, ve dinç hissettiğini de belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.