0

Nörojenik Şok Nedir? Nörojenik Şok Belirtileri

Nörojenik ŞokBu yazımızda sizlere Nörojenik Şok ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Nörojenik Şok nedir, ve Nörojenik Şok belirtileri gibi konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Nörojenik Şok nedir, Nörojenik Şok belirtileri, ve Nörojenik Şok tedavisi ile ilgili aradığınız bilgileri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek, Nörojenik Şok nedir sorusunun yanıtını vermeye başlayalım:
Nörojenik Şok nedir? Nörojenik Şok, vazoner tonus azalması sonucunda kendisini gösteren, sempatik innervasyon sonucunda gelişen şok çeşitlerinden bir tanesi larak tanımlanmaktadır. Nörojenik Şok kendisini daha çok spinal kord travması ile belli etmektedir. Santral sinir sisteminde meydana gelen bozulmalar, Nörojenik Şok nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Akut mide dilatasyonu ile, yüksek spinal anestezinin gerçekleştirilmesi sonucunda dfa Nörojenik Şok’un gözlemlenebileceğini belirtmemiz gerekmektedir; ancak bu durumlar, santral sinir sisteminde meydana gelen bozukluklardan daha az gözlemlenmektedir.

Nörojenik Şok belirtilerine bakmak istediğimizde, kişinin sürekli endişe halinde olduğunu, herhangi bir olumsuzlupa karşı tetikte olduğunu, ve uyanık olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Nörojenik Şok belirtileri arasında solunuma baktığımızda ise, solunum için farklı kaslardan da destek alındığını görürüz; yüzeysel solunum hem zor; hem de hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Hipotansiyon Nörojenik Şok belirtileri arasında yer alırken, bunun yanında kalp atışlarının da hızlı olduğunu Nörojenik Şok belirtilerinden söz ederken belirtmemiz doğru olacaktır. Nörojenik Şok belirtileri arasında yer alan bir diğer unsurun da, cilt görünümünün kuru; sıcaklığının da ılık oluşu olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Nörojenik Şok tedavisi ile ilgili bilgi vermek istediğimizde, ilk olarak, dolaşımı arttırmak için dengeli tuz solüsyonlarından söz etmemiz gerekmektedir. Bunun yanında ayakların evelasyonu; ve zaman zaman da Nörojenik Şok tedavisi için vazokonstriktif ilaçlardan yararlanılabileceğini belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.