0

Salgın Dönemlerinde Gripten Nasıl Korunuruz?

gripten korunma yollarıBu yazımızda sizlere, gripten nasıl korunuruz, ve gripten nasıl korunmalıyız sorularının yanıtları arasında yer alan gripten korunma yollarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Sizin de aklınızda, gripten nasıl korunuruz; ya da gripten nasıl korunmalıyız şeklindeki soruların yanıtları varsa, hiç zaman kaybetmeden griptenkorunma yollarını aktarmaya başlayalım:
Gripten nasıl korunuruz; ya da gripten nasıl korunmalıyız diyen kişilerin, her şeyin öncesinde grip aşısı vurulmaları önerilmektedir. Bunun yanında, bulunulan ortamın sık sık havalandırılması gerektiği de unutulmamalıdır. Maske kullanımı gerçekleştirmek de gripten korunma yolları arasında yer alan bir diğer detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Mesela, grip olan bir kişinin yanında maske kullanımı gerçekleştirmek gerekmektedir. Bununla birlikte, o kişilerle tokalaşmanın sonrasında elleri yıkamak; ya da o kişinin grip salgısının bulaştığı bir yere dokunmanın sonrasında, elleri yıkamadan, göze, buruna; ya da ağıza kesinlikle dokunulmamalıdır.

Grip olan bir kişinin eşyaları kullanılmamalı, bu eşyalar deterjan ile mutlaka yıkanmalıdır. Ve grip olan kişinin eşyalarına dokunan bir kişi, bu eşyaları bırakmasının sonrasında ellerini mutlaka yıkamalı; ve dezenfekte etmelidir. Ellerin sık sık dokunduğu kapı kolları, ya da masa gibi yüzeylerin günlük olarak temizlenmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, herhangi bir problem olmasa dahi, kişinin ellerini sık olarak su, ve sabun ile yıkaması büyük önem taşımaktadır; ve buna ek olarak, alkol içeriği bulunan dezenfekte araçları ile ellerin dezenfekte edilmesi de büyük önem taşımaktadır.
Grip olan bir kişinin de, çevresindeki kişilerin sağlığını korumak adına dikkatli davranması gerekmektedir. Örneğin, insanların arasından mümkün olduğunca uzak durmak; gerekli durumlarda ise maske takarak bu ortamlarda bulunmak önem taşımaktadır. Bu detaylara ek olarak dikkat edilmesi gereken bir başka unsur da, hasta olan kişinin, hapşırır, ya da öksürürken, mendil ile ağzını kapatması, mümkünse bu sırada bulunduğu ortamdan uzaklaşması, sonrasında da herhangi bir yere dokunmadan önce ellerini yıkaması gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.