0

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı İle İlgili Bilgiler

göz kapağı düşüklüğüBu yazımızda sizlere göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ile ilgili bilgi sahibi olarak, göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ne kadar sürer sorusunun yanıtını almak istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden sizlere göz kapağı düşüklüğü ameliyatı hakkındaki bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:
Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı genellikle orta yaşlardaki kadınlarda uygulanmakla birlikte, göz kapağı düşüklüğünün sebebi olarak da kalıtım, derinin inceliği, ve yer çekimi gibi faktörler gösteriliyor. Göz kapağı düşüklüğü kadınlarda hem makyaj açısından istenmeyen sonuçlara neden oluyor, hem de göz kapağı düşüklüğü dolayısı ile görmenin olumsuz etkilendiğini de belirtmemiz gerekiyor.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ne kadar sürer? Bu sorunun yanıtı aslında, ameliyatı gerçekleştiren doktorun çalışma şekline göre değişiklik göstermektedir. Ancak her bir göz için ortalama yirmi dakika sürdüğünü de belirtmemiz gerekmektedir. Lokal anestezi ile gerçekleştirilebilen göz kapağı düşüklüğü ameliyatında, kişinin hastanede yatmasına gerek bulunmamakla birlikte, ortalama iki hafta gibi bir sürede de günlük hayatına geri dönebildiğinin belirtilmesi gerekmektedir.
Pek çok kişi, göz kapağı düşüklüğü ameliyatında iz kalıp kalmayacağını merak etmektedir. Ancak bu ameliyat sonrasında iz kalmaması adına, gerçekleştirilen uygulamadaki kesiğin, göz kapağı kıvrımının altına uygulandığını da belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.