0

Katarakt Ve Katarakt Nedir

Bu yazımızda sizlere katarakt hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Katarakt nedir sorusunun yanıtını vererek, katarakt hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Göz hastalıkları arasında yer alan katarakt hakkındaki bilgilerimize ilk olarak katarakt nedir sorusu ile başlayalım, ve devam edelim:
Katarakt nedir? Katarakt nedir sorusunun yanıtını şu şekilde verebiliriz: Gözde bulunan doğal merceğin saydamlığının yitirilmesi durumu katarakt olarak adlandırılmaktadır. Göz hastalıkları arasında yer alan katarakt nasıl anlaşılır derseniz, katarakt nedir sorusunun yanıtında da belirttiğimiz gibi gözde bulunan doğal mercek saydamlığını yitirir; ve görmede bir takım problemler ortaya çıkmaya başlar. Görüntüler buzlu cam gibi isli, lekeli; bozuk görünür. Katarakt nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı basitçe bu şekilde verilmektedir.

Göz hastalıkları arasında yer alan Katarakt, tek gözde oluşabileceği gibi, iki gözde birden de oluşabilir. Bir gözdeki katarakt, genellikle diğer gözdeki katarakttan daha yüksek değerlere sahiptir. Katarakt problemi arttığında, yani katarakt olgunlaştığında, cisimler, şekilsiz, bozuk, ya da bulanık bir şekilde görülebilir. Katarakt nasıl anlaşılır sorusunun yanıtları arasında baş ağrısından, ve göz yorgunluğundan söz edilebilmektedir.
Bir göz merceği saydamlığını kaybederse, ışık, bu göz merceğinden geçememektedir. Göz merceğinden ışığın daha az geçmesi, görüşün de bulanıklaşmasına neden olmaktadır. Katarakt neden olur derseniz, katarakt neden olur sorusunun yanıtı genellikle ilerleyen yaş ile bağlantılıdır. Bununla birlikte, katarakt neden olur sorusunun yanıtları arasında az görülen bir sıklıkta olsa da, doğuştan da kaynaklanabilmektedir; ve bebeklerde de gözlemlenebilmektedir.
Katarakt, katarakt nedir; ve katarakt nasıl anlaşılır soruları ile, katarakt neden olur sorusunun kısa yanıtlarının ardından, katarakt ile ilgili diğer bilgilere de diğer yazılarımızdan ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.