0

Buz Torbası Plastik Örtü Ve Turnike

buz torbasıBu yazımızda sizlere, ilk yardım için gerekli malzemeler arasında yer alan buz torbası, plastik örtü, ve turnikeden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Buz torbası ne işe yarar, plastik örtü ne işe yarar, turnike ne işe yarar gibi soruların yanıtları ile birlikte, buz torbası, turnike, ve plastik örtüyü yakından tanıyacak, ve ilk yardım için gerekli malzemeler hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz:
Buz torbası ne işe yarar? İlk yardım için gerekli malzemeler arasında yer alan buz torbasının, vücutta oluşması muhtemel şişlikleri önlemek için kullanıldığını belirtmemiz gerekmektedir. Diyelim ki kişi çarptı, ya da düştü, ve vücudun o bölgesi zedelendi. Bu durumda muhtemel bir şişlik söz konusu ise, buz torbası bu şişliği önlemek için kullanılmaktadır.

Plastik örtü ne işe yarar? İlk yardım malzemeleri arasında yer alan plastik örtü, yaralanmış bulunan kişinin altına serilebileceği gibi, şok halinde bulunan bir hastanın üzerine örtülmek için kullanılabileceğini belirtmek gerekmektedir.
Turnike ne işe yarar? İlk yardım malzemeleri arasında yer alan turnike, kişinin kolunda ya da bacaklarında bulunan atardamarlardan bir tanesinin kanamaya başlaması durumunda, bu kanamayı durdurmak adına kullanılmaktadır…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.