0

Kesikler Nasıl Çabuk İyileşir Diyenlerin Yapması Gerekenler

bıçak kesiği nasıl geçerBu yazımızda sizlere, kesikler nasıl çabuk iyileşir, kesikler nasıl iyileşir; ve kesikler nasıl geçer gibi soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Pek çoğumuz, yemek yapar; ya da bulaşık yıkarken, elimizde hafif kesiklerin oluşmasına neden olabiliriz. Eğer ki siz de kesikler nasıl çabuk iyileşir, kesikler nasıl iyileşir; ya da kesikler nasıl geçer diyorsanız, bakalım neler yapabilirsiniz…
Kesikler nasıl iyileşir diyenler, eğer aceleleri yoksa, bekleyebilir, ve bekleme sırasında da kanamanın gerçekleştiği bölgeye hafif bir basınç uygulayabilirler. Kesikler nasıl geçer diyenler ayrıca, kanamanın gerçekleştiği bölgeyi yukarı kaldırabilir; ve bölgenin dinlenmesini olanaklı hale getirebilirler.

Kesikler nasıl iyileşir diyen kişilerin, kanamanın bulunduğu bölgeyi, su ve sabunla, nazikçe temizlemeleri önerilmektedir. Böylelikle enfeksiyon riskinin azalması olanaklı hale gelecektir. Kanamanın şiddeti çok değilse, problemli bölgeye yarabandı uygulanmaması gerekmektedir. Böylelikle hava alacak olan problemli bölge, kapalı olacağı zamankine göre daha kısa zamanda iyileşecektir.
Ancak eğer kesik önemli bir yaraya neden oldu ise, ve kanama ciddi ise. Bölgenin mutlaka bir bez, o da bulunamıyorsa el ile kapatılması gerekmektedir. Problemli bölgeye on dakika kadar basınç uygulanması gerekmektedir. Bu basınç işe yaramıyorsa, kesilen kısmın, kalp seviyesinden daha yüksek tutulması gerektiği unutulmamalıdır. Hastaneye ulaşıldığında, acil ünitesine gidildiğinde, doktor bölgeyi öncelikle lokal anestezi ile temizleyecek; sonrasında da dikiş işlemi gerçekleştirecektir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.