0

İskelet Kemikleri Çeşitleri

iskelet kemikleriBu yazımızda sizlere, iskelet kemikleri, ve iskelet kemikleri çeşitleri ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer iskelet kemikleri ile ilgili bilgi edinmek istiyor, ve iskelet kemikleri çeşitlerini öğrenmek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden iskelet kemikleri çeşitlerini tanımaya başlayalım:
İskelet kemikleri çeşitlerine baktığımızda, iskelet kemiklerinin üç ana kategoride toplandığını görebiliriz. Bu iskelet kemiklerinden ilki uzun kemiklerdir. İkinci grupta ise kısa kemikler yer almaktadır. İskelet kemikleri çeşitleri arasında yer alan üçüncü kategori ise yassı kemiklerdir.

İskelet kemikleri arasında yer alan uzun kemiklerin eni, uzunluğundan fazladır. Uzun kemikler için örnek vermek istersek, bacak kemikleri, ve kol kemiklerinden söz edebiliriz.
İskelet kemikleri arasında yer alan kısa kemikler ise, eni ile boyu birbirine yakın olan kemiklerdir.
İskelet kemikleri çeşitleri arasında yer alan yassı kemikleri de hemen aktarmak istediğimizde, Yüzeyde geniş olan, fakat ince olan iskelet kemiklerinin yassı kemikler arasında yer aldıklarını belirtmemiz gerekmektedir. Kalça klemiği, kürek kemiği, kaburga kemikleri, ya da kafatası gibi iskelet kemikleri, yassı kemkler arasında yer almaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.