0

Adet Dönemi Ağrıları

Bu yazımızda sizlere adet dönemi ağrılarından söz etmeye çalışacağız. Adet dönemi ağrıları neden olur, adet dönemi ağrıları nedenleri, adet dönemi ağrıları psikolojik mi yoksa fizyolojik midir sorularının yanıtlarını, adet dönemi ağrıları ile ilgili vereceğimiz yazımız içerisinde bulabileceksiniz…
Adet dönemi ağrıları hakkında ilk olarak şunu belirtmemiz gerekir ki: adet dönemi ağrıları psikolojik değildir. Adet dönemi ağrılarının tamamen fizyolojik olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Peki adet dönemi ağrıları neden olur?

Adet dönemi ağrıları nedenleri arasında, adet döneminde rahmin kasılmasına neden olan biyokimyasal maddelerden ilk olarak söz etmek gerekmektedir. Adet dönemi ağrılarını gidermek adına, adet dönemi ağrılarına neden olan biyokimyasal maddelerin salınımını önleyen ağrı kesicilerden yararlanmak oldukça önemlidir.
Adet dönemi ağrıları nasıl geçer sorusunun yanıtlarına bakmak istersek, ilk olarak, adet dönemi ağrılarını gidermeye yönelik ağrı kesicilerden söz etmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, adet dönemi ağrılarını gidermek adına, doğum kontrol haplarından da yararlanılmaktadır; ancak, adet dönemi ağrıları nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında belirtmiş olduğumuz doğum kontrol haplarını doktor kontrolünde almak gerekmektedir.
Adet dönemi ağrıları neden olur sorusunun yanıtları arasında, zaman zaman çikolata kistlerinden de söz etmek gerekmektedir. Adet dönemi ağrıları nedenleri arasında çikolata kistlerinden söz ediliyorsa, adet dönemi ağrıları nasıl geçer sorusunun yanıtı olarak da çikolata kisti tedavisi yapılmasının gerekliliğinden söz etmemiz gerekmektedir.
Adet dönemi ağrıları zaman zaman, değişen hormon yapısı dolayısı ile, hamilelik; ya da çocuk emzirme sırasında azalabilir, çocuk sayısında artış oldukça adet dönemi ağrıları da azalacaktır, ancak, adet dönemi ağrıları neden olur sorusunun yanıtları arasında yer alan adet dönemi ağrıları nedenleri çikolata kistine bağlı ise, doğumun bir süre sonrasında adet dönemi ağrıları yeniden başlayacaktır. Bu gibi durumlarda laparoskopik muayeneden söz etmek gerekebilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.