0

Adet Döneminde Hamile Kalma Riski

Bu yazımızda sizler için, adet döneminde hamile kalma riski hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Adet döneminde hamile kalınır mı, adet döneminde hamile kalınabilir mi gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek, adet döneminde hamile kalma riskinin olup olmadığı ile ilgili bilgileri sizlere aktarmaya başlayalım:
Adet döneminde hamile kalınır mı, ve adet döneminde hamile kalınabilir mi sorularının yanıtları için, öncelikle şu bilgiye sahip olmamız gerekmektedir ki: adet döneminin ilk gününden itibaren günler sayıldığında, 10. gün ile, 18. günlerin arasında bulunan zaman diliminin herhangi bir gününün, yumurtlama zamanı olduğunu belirtebiliriz. Fakat şunu da belirtmemiz gerekir ki, nadiren de olsa, yumurtlama dönemi, belirtilen zamanın öncesinde de gerçekleşebilir, yani adet döneminin 10. gününden önce de yumurtlama dönemi gerçekleşebilir.

Yumurtlama dönemi hakkında verdiğimiz bilgilere bakarak şunu söyleyebiliriz: adet döneminde hamile kalınır mı, ve adet döneminde hamile kalınabilir mi sorularının yanıtları için, adet döneminde hamile kalma riski, cinsel ililkinin gerçekleşmesi halinde söz konusu olabilmektedir.
Adet döneminde hamile kalınır mı sorusunun yanıtını şu şekilde daha net verebiliriz: bir spermin yaşama süresi ortalama 2 gündür. 8. gün gerçekleşen bir cinsel birliktelik, yumurtlama dönemi 10. gün gerçekleşse dahi hamilelikle sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle, adet döneminde hamile kalma riskinin her zaman var olduğunu unutmadan, etkin doğum kontrol yöntemlerinden vazgeçmemelisiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.