0

Adet Döneminde Hangi Çay İçilir?

Bu yazımızda sizlere, adet döneminde hangi çay içilir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Adet döneminde hangi çay içilir sorusunun yanıtı duruma göre farklılık gösterebilmekle birlikte, adet döneminde hangi çay içilir sorusunun yanıtını şu başlıklar altında toplayabilmemiz mümkündür:
Spazm giderici bitkiler: Gül tomurcuğu, Mayıs papatyası, Civanperçemi… Adet döneminde hangi çay içilir sorusunun yanıtları arasında yer alan, spazm giderici bitkiler, rahimdeki spazmın giderilmesine katkıda bulunurken, bununla birlikte, spazm giderici bitkilerin hafif yatıştırıcı özellikleri de bulunmaktadır.

Ödem giderici bitkiler; ve ağrı kesici bitkiler: Söğüt kabuğu, Zerdeçal… Ödem giderici bitkiler; ve ağrı kesici bitkiler içerisinde yer alan bu bitkiler, adet döneminde hangi çay içilir sorusuna da yanıt niteliğindedirler. Ödem giderici bitkiler, ve ağrı kesici bitkiler, prostaglandin baskılayıcı olmaları nedeniyle, ödem giderici bitkiler, ve ağrı kesici bitkiler arasında yer almakta, ve adet döneminde hangi çay içilir sorusuna da yanıt niteliği taşımaktadırlar.
Yatıştırıcı bitkiler: Adet döneminde hangi çay içilir sorusuna yanıt olarak yatıştırıcı bitkiler arasında yer alan, az önce de belirtmiş olduğumuz gül tomurcuğu, ve mayıs papatyası, adet dönemindeki gerginliği alması nedeniyle yatıştırıcı bitkiler arasında sayılmaktadırlar…
Östrojen içeren içecekler: Adet döneminde hangi çay içilir sorusunun yanıtları arasında yer alan östrojen içeren içecekleri şu şekilde sıralayabiliriz: Kırmızı yonca… Oksijen içeren içecekler arasında kırmızı yoncanın yer aldığından söz etmemiz gerekmektedir.Kırmızı yonca, bitkisel östrojen etkisi göstermektedir.
Karaciğeri çalıştıran besinler: Karaciğeri çalıştıran besinlere gereksinim vardır, çünkü östrojen içeren içecekler ile alınan östrojenin karaciğerde parçalanabilmesi için karaciğeri çalıştıran besinler kullanılmalıdır. Karaciğeri çalıştıran besinler arasında karahindibadan söz etmemiz gerekmektedir.
Kanama kontrolü: Adet döneminde hangi çay içilir sorusunun yanıtları arasında kanama kontrolü için çoban çantasının tüketilmesi gerekmektedir. Çoban çantası, kanama kontrolü gerçekleştirerek adet kanamasını azaltmayı hedeflemektedir…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.