3

Adet Düzensizliğinin Nedenleri Nelerdir?

Adet düzensizliği nedir sorusunun yanıtını vereceğimiz yazımız içerisinde, daha sonra da, adet düzensizliğinin nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan adet düzensizliğinin nedeni, ve adet düzensizliğinin sebebi gibi konularda bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. O halde, adet düzensizliği nedir sorusunun yanıtı ile, adet düzensizliği hakkındaki bilgilerimizi paylaşmaya başlayalım:
Adet düzensizliği nedir? Her kadın, ergenlik döneminden başlayıp, menopoz dönemine kadar devam eden, düzenli aralıklarla adet kanamaları ile hayatını sürdürür. Düzenli aralıklarla görülen adet kanamalarında, 26 – 32 gün arası bir zaman dilimi bulunmaktadır. Adet kanamalarının 3 – 5 gün sürmesi ise normal olarak kabul edilmektedir. Bunun dışında, adet kanamalarının devam etmesi, belirlenen zamandan önce; ya da sonra gerçekleşmesi gibi durumlarda, adet düzensizliğinden söz edilmesi gerekmektedir. Ve, eğer bir adet düzensizliği durumu söz konusu ise, mutlaka adet düzensizliğinin nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan adet düzensizliğinin nedeni, ve adet düzensizliğinin sebebi araştırılmalıdır.

Adet düzensizliğinin nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan, adet düzensizliğinin nedeni; ve adet düzensizliğinin sebebi gibi konular, zaman zaman önemsiz şeyler olmakla birlikte, zaman zaman da hayatı tehdit eden problemler olma niteliğini taşıyabilmektedirler. Bu anlamda, adet düzensizliğinin nedenleri, ve adet düzensizliğinin sebepleri hakkında tüm kadınların bilinçlenmesi gerekmektedir.
Adet düzensizliğinin nedenleri nelerdir? Adet düzensizliğinin nedenlerini, fonksiyonel, ve organik olarak iki farklı grupta sınıflandırmak mümkündür. Adet düzensizliğinin nedenleri nelerdir diye soranlara, adet düzensizliğinin nedenleri arasında yer alan fonksiyonel adet düzensizliği sebebinden söz edelim: uykusuzluk, stres, yorgunluk, hızlı zayıflama, kilo alma, fazla egzersiz, üzüntü… adet düzenslzliğinin nedeni, ya da adet düzensizliğinin sebebi olabilmektedir.
Adet düzensizliğinin nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan adet düzensizliğinin sebebi olan organik adet düzensizliğinin nedenlerine, ve adet düzensizliğinin sebeplerine bakacak olursak: over kistleri, kan hastalıkları, sistematik hastalıklar, miyomlar, kanama bozuklukları, genital bölge tümörleri, hormon salgılanmasına neden olan tümörler…
Adet düzensizliğinin nedenleri nelerdir sorusunun yanıtlarını mutlaka doktorunuzla işbirliği yaparak araştırmanız önerilmektedir.

admin

3 Comments

  1. Benım adet duzensızlıyım var ama ben tuplerımı baglatmışım ve acmak ıstıyotum tuplerımı ve çocuk yapmak ıstıyorum ve hormonlarım yenılenırtekrar duzene gırer adet dönemım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.