0

Adet Öncesi Karın Şişmesi Nasıl Giderilir?

regl öncesi karın şişmesiBu yazımızda sizlere ilk olarak, adet öncesi karın şişermi sorusunun yanıtını vereceğiz, sonrasında ise, adet öncesi karında şişme, ve adet öncesi karın şişmesinin nasıl giderilebileceğini aktarmaya çalışacağız. Eğer siz de, adet öncesi karın şişermi sorusunun yanıtını merak ediyorsanız, ilk olarak bunu öğrenelim; sonrasında da, adet öncesi karın şişmesi, ve adet öncesi karında şişmenin nasıl giderilebileceğini gözden geçirelim:
Adet öncesi karın şişermi? Evet regl öncesi karın şişmesi pek çok kişinin gündemindedir. Ve bu durum, adet öncesinde vücutta biriken ödemden kaynaklanmaktadır. Regl öncesi karın şişmesi, pek çok kadında sinir; ve strese neden olmaktadır; bunun nedeni ise, kadının kendini, kötü görünüyor olmakla suçlamasından kaynaklanmaktadır. Öyle ki, kıyafetlerini dahi kendisine yakıştıramaz hale gelmektedir. Peki ama, regl öncesi karın şişmesi nasıl giderilebilir?

Adet öncesi karında şişmenin olmaması adına, tüketilmemesi gereken bazı şeyler bulunmaktadır; süt, süt ürünleri, baharatlı yiyecekler, hamur işi yiyecekler… midede gaz oluşumuna neden olacaklarından dolayı tüketilmemelidirler. Bununla birlikte, adet öncesi karın şişmesi için ılık su içmenin önemi büyüktür. Kişi olabildiğince hareket halinde olmalı, yürüyüşler yapmalı; mümkünse egzersiz programları uygulamalıdır. Sebze; ve meyve tüketimine ağırlık verilmesi önerilen bu dönemde, salata tüketimi de önerilen bir diğer şey olarak karşımıza çıkmaktadır.
Adet öncesi karında şişme için tüketilmesi önerilen bir takım çaylar da bulunmaktadır: Nane çayı, kekik çayı, beyaz çay, yeşil çay, biberiye çayı gibi şeyler, adet öncesi karın şişmesini önlemek adına önem taşıyan içecekler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Tüm bunlara ek olarak, maydanoz tüketimi; ve maydanoz suyu içmek de, regl öncesi karın şişmesinde tercih edilen bir diğer unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.